Tekirdağ merkezli tarihi eser operasyonunda 2 yabansı tutuklandı

Tekirdağ merkezli 5 ilde planlı tarihi eser operasyonunda gözaltına alınan 14 zanlıdan 2’si tutuklandı.

İl Güven Müdürlüğü ekiplerinin, tarihi nişane kaçakçılığının engellenmesi ve kaçakçıların açıklanmış edilmesine müteveccih çalışmaları kapsamında Tekirdağ, İstanbul, İzmir, Kırklareli ve Balıkesir’de yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 14 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüphelilerden 11’i emniyetteki ifadelerinin peşi sıra azade bırakıldı.

Sağlık kontrolünden sonra adliyeye atıf edilen 3 şüpheliden 2’si çıkarıldığı barış ceza hakimliğince tutuklandı, farklı çirkin adli taharri neredeyse başıboş bırakıldı.

Tekirdağ Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde 30 Eylül’de, İl Itimat Müdürlüğü ekiplerince, tarihi eser kaçakçılığının engellenmesi ve kaçakçıların deklare edilmesine yönelik hesaplı düzentileme kapsamında Tekirdağ, İstanbul, İzmir, Kırklareli ve Balıkesir’de senkronik operasyon düzenlenmişti.

Belirlenen adreslerdeki aramalarda, tarihi işaret niteliğinde olduğu değerlendirilen 560 sikke, 83 bilinçlilik, 2 tüfek, 3 tabanca, 11 eroin taharri detektörü, akarsu kontrol ve tayin cihazı ile hassas mizan ele geçirilmiş, 14 suratsız gözaltına alınmıştı.

Share: