Tekirdağ ruzname haberleri: El Topu Kadınlar Süper Öbek ekibi Tekirdağ Süleymanpaşa’nın hedefi yüksek

El Topu Kadınlar Süper Klasman temsilcisi Tekirdağ Süleymanpaşa, istediği kabilinden başlayamasa birlikte sezonu Avrupa kupalarına ortaklık hakkı elde ederek bitirmeyi amaçlıyor.

El Topu Kadınlar Süper Grup’in 4. haftasında Konyaaltı Belediyespor’u misafir edecek Tekirdağ Süleymanpaşa, bu müsabakada sezonun geçmiş galibiyetini kabul etmek istiyor. Sezonun önce üç haftasındaki Görele Belediyespor, Kastamonu Belediyespor ve İzmir Büyükşehir Belediyespor maçlarını kaybeden Tekirdağ ekibi, bu keder seriyi Konyaaltı Belediyespor karşısında bitirmeye çalışacak.

Mızıka antrenörü Nedzad Masic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezona haddinden fazla iyi başlayamadıklarını dile getirdi.

Masic, ilk 3 maçlarında metin rakiplerle karşılaştıklarını belirterek, “En balaban hatamız, önceki haftadaki Görele Belediyespor maçını kaybetmemizdi. Sonra evimizde Kastamonu Belediyespor’la karşılaştık. Dinamik rakibimiz karşısında ferah oynamamıza karşın kazanamadık. Sonra deplasmandaki İzmir Büyükşehir Belediyespor müsabakasını de kaybettik.” dedi.

Ligde çıktı maç vira etmek üzere çetin tıpkı şekilde çalıştıklarını nâkil Masic, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu hafta Konyaaltı Belediyespor ile karşılaşacağız. Rakibimiz bu sene şampiyonluk planları yapıyor. Birçok para aktarımı yapıp, adamakıllı tıpkı topluluk kurdular. Fakat biz bundan sonra karşılaşma bağışlamak istiyoruz. Varyemez şekilde çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. İnşallah gelişigüzel özdek bereketli gidecek. Bu zaman itidalli sıralar amacıyla plan yaptık. İlk maçlar bizim amacıyla zordu ama artık kendimize bakarak rakiplerle karşılaşacağız. Ligi orta sıralarda tamamlarsak, kullanılmamış sisteme bakarak play-off olacak. Tığ bile istediğimiz yerde bitirip, Avrupa kupasına gitmek istiyoruz.”

Subaşı: “Ligin önceki maçları seçkin ahit zordur”

Bando kaptanı Ceren Subaşı, lige çok dolgunca hazırlandıklarını ancak evvel maçlarda istedikleri sonucu alamadıklarını belirtti.

Subaşı, sezona 3 yenilgiyle başlamanın incitici olduğunu aktararak, “Ligin önceki maçları gelişigüzel antlaşma zordur. İlk karşılaşma deplasmandaydı. Maçta çokça acı oynamasak de yenildik.” ifadelerini kullandı.

Kastamonu Belediyespor ve İzmir Büyükşehir Belediyespor üzere görmüş geçirmiş takımlara alın birlikte kazanamadıklarını anlatan Subaşı, “Konyaaltı Belediyespor üstelik dolgunca bir takım. Baskı benzeri maç olacak amma elimizden geleni yapacağız. Fikstürümüz hoşur çok yumruk. Bu haftadan sonradan bizimle ser kafaya olan rakiplerle karşılaşacağız. Bir Tane hedefimiz bundan sonrası için yengi. Maçlardan ferah puanlar alarak ligi başkaca sıralarda ilhak etmek istiyoruz. Geçen mevsim majör maçlarda taraftarın desteği bizim amacıyla antipatik vahim oldu. Bu zaman dahi taraftarımızın desteğini bekliyoruz. Bizim amacıyla onların desteği haddinden fazla şanlı.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: