Tekirdağ vukuf! Tekirdağ’da lüfer tezgahlarda hesabına almaya başladı

Marmara Denizi’nden tutulan lüfer balığı Tekirdağ’üstelik balıkçı tezgahlarında imdi yer almaya başladı.

Balıkçıkların ağlarına takılmaya başlayan lüfer, palamudun arkası sıra tezgahlarda yerini aldı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, AA muhabirine, palamuttan bilahare lüferin birlikte kendini göstermeye başladığını söyledi.

Pehlivanoğlu, lüferin ilerleyen günlerde artmasını beklediklerini rapor ederek, “Sivri bu sene çoktu maşallah. Balıkçılar dahi vatandaşlar de palamuda doydu. Demincek dahi lüfer tutulmaya başlandı. Tezgahlarımızda balık çeşitlerimiz mübarek. Bir Iki olan balıkların fiyatları demincek biraz efdal gibi ama balık artıkça fiyatlar düşecektir. Havaların de soğumasıyla garip ve artağanlık daha üstelik artacaktır diye niteleyerek beklenti ediyoruz. inşallah bu yıl balıkçılık hakeza devam haysiyet.” diye niteleyerek konuştu.

Balıkçı Hasan Erol birlikte ağlara takılan lüferin balıkçıları sevindirdiğini dile getirdi.

Erol, yıpranmamış çıkmaya başladığı için iriliğine bakarak lüfer kesim fiyatının 100 liradan başladığını belirterek, “Bu sene balıkçılar hep palamut tuttu. Bibi sivri bitmeme ediyor. Bundan Sonra lüfer yüzünü göstermeye başladı. Lüfer çıkmaya başlaması eylemek palamudun gidişinin yaklaştığını gösteriyor. ” dedi.

Balıkçı Taner Ziyalı ise bu sene denizin çoğalan olduğunu kaydetti.

Balıkçıların kıyıya abes dönmediğini anlatım eden Münevver “Kullanılmamış kullanılmamış lüferde çıkmaya başlamasıyla tezgahlar şenlendi. Yurttaş palamuttan bilahare lüferi üstelik tercih etmeye başladı. İnsanlar artık palamuda aşkın çok doydu.” diyerek konuştu.

Share: