Tekirdağ yerel haberi… Hastalıklı Belediyesi’nin Ana Konu Park Projesi ‘Masal Park Yeri’, 6 Ayda 101 Bin Ziyaretçiyi Ağırladı

Tekirdağ Hastalıklı Belediyesi’nin tema otopark projesi Masal Otopark, 6 ayda 101 bin ziyaretçiyi ağırladı. 21 değişik izan ve 167 tane masal kahramanının düzlük aldığı Masal Park’ın duhuliye 5 TL iken, birinci dereceden akraba olan martir yakınları, gaziler, engelliler ve solgun matbuat kartı mevcut basın mensuplarına ücretsiz olarak hizmet veriyor.

Tekirdağ, Dertli Belediyesi’nin 23 April Millî Emir ve Bala Bayramı’nda açılışını yaptığı Masal Park Yeri’a, Çorlulu vatandaşların yanı sıra İstanbul, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale gibi kasaba memleket ve ilçelerden bile ziyaretçi akınına uğrayan Masal Park, şimdiye çatışma 101 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Çizgi film karakterleri ve masal kahramanları ile donatılan 21 dönümlük arsa üstüne mensur edilen parkta 21 ayrımlı mantalite ve 167 lime masal kahramanı bulunuyor. Masal Park’ta düzlük düz domestik ve ecnebi masal kahramanları ve iz film karakterlerinin beraberinde masal okuyan dikme, baziçe grupları, atlıkarınca, şimendifer, gidiş yolları, kafe ve istirahat alanları nazik bağ görüyor.

Parkın zarfında kayran kayran atlıkarıncayı bugüne kadar 44 bin güç kullanırken ağustos ayında hizmete verilen ve parkın tamamını gezinme fırsatı sunan treni ise 6 bin güç kullandı.

Giriş ücreti 5 TL olan Masal Park Yeri’a 0-6 yaş grubunun yanında bir numara dereceden akraba olan şehit yakınları, gaziler, engelliler ve sarı matbuat kartı mevcut matbuat mensupları ücretsiz yerine girilebilen parktan 3 bin sevimli ücretsiz yerine yararlandı.

Yalnızca pazartesi günleri vabeste olan Masal Park Yeri, özge tekmil günlerde sabah 10.00 ile akşam 22.00 saatleri arasında ülfet edilebiliyor.

Share: