Tendürüst milli kürekçiler, Balkan Şampiyonası’na Adıyaman’da hazırlanıyor

Tüvana Milli Kürek Takımı, Balkan Şampiyonası’nda kudretli dereceler elde edebilmek amacıyla çalışmalarını Adıyaman’bile sürdürüyor.

Bosna Hersek’in Vişegrad şehrinde 9-11 Eylül’da yapılacak Balkan Kürek Şampiyonası için Gazihan Ata Su Sporları Merkezi’nde kampa giren genç milliler, günde 2 egzersiz yaparak dokunaklı depoluyor.

Sanmar Denizcilik Çoluk Çocuk Türkiye Şampiyonası’nı Adıyaman’dahi tamamlayarak, Balkan Şampiyonası’na katılmaya türe kazanan milliler, Atatürk Barajı’nda arak döküyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milli takıma seçilen sporcuların Atatürk Barajı’nda dinlenme kampı yaptıklarını tabir etti. Gazihan Dede Akarsu Sporları Merkezi’nin önemini anlatan Çuhadar, şöyle konuştu:

“9-11 Eylül tarihleri ortada Bosna Hersek’te düzenlenecek olan Balkan Şampiyonası’na sporcularımız burada hazırlanıyor. Bu merkezimiz kusursuz aynı egzersiz alanı. Birçok takımımız buraya geldi, kampa girip antrenmanlarını burada yaptı. daha çok da gelmeye devam edecekler. Amacımız burada daha şişman ve kapsamlı yarışmalar ayırmak.”

Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Fikret Batur ise Gölbaşı ilçesinde Sanmar Denizcilik Çoluk Çocuk Türkiye Kürek Şampiyonası’nda kalburüstü olan sporcuların milli kürek takımına seçildiğini hatırlattı.

Milli sporcuların Atatürk Barajı’nda kampa girdiklerini kaydeden Batur, “Tığ burada alçak ayrımsız organizasyona familya sahipliği yapmaktayız. Amacımız kentimizde su sporları altyapısını geliştirerek, özellikle Adıyaman’daki spor turizmini ve organizasyonlarını dip düzeye derk etmek.” diye niteleyerek konuştu.

Yurt dışından dinlenme kampı teklifi

Gazihan Ağababa Akarsu Sporları Merkezi’ne sıkı dışından dinlenme kampı için taleplerin oluştuğunu rapor fail Keleş, “Türkiye’deki tekmil şişman seçilmiş spor kulüplerimizin dinlenme kampı tercihlerinden sonraları şu an daraç dışından dinlenme kampı yeğleme ve rezervasyonları almaktayız. Ayrıca Türkiye’deki hep kürek spor kulüplerini Adıyaman’birlikte kamp yapmaya çağırma ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sporcular iddialı

Sporculardan Yasin Rahat birlikte antrenmanlarını mütemadi sürdürdüğünü kaydetti. Bir Nice birincilik ve dünya üçüncülüğünün olduğunu tamlayan Bayındır, şöyle devam etti:

“Deminden antrenmanlarımıza serencam hızlı hızlı devam edip, Balkan Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Sabah erken saatlerde geliyoruz. Suyun saha olması bizim amacıyla mefret. Bu olduğunda antrenmanlarımızı daha ongun yapıyoruz. Günde yer bir iki 3 saat boyunca ciddi tıpkısı alıştırma yaparak hazırlanıyoruz. Kürek sporu print ama iyicene bire bir spor.”

Aziz Deniz Kazı üstelik 3 yıldır kürek sporu yaptığını tabir ederek, şunları kaydetti:

“Güzeşte sene Balkan Şampiyonluğu ile Balkan 3’üncülüğüm var. Bu sene İtalya’birlikte planlı yarışmada birlikte acun 3. olduk. Haddinden Fazla mutluyuz, bu sporu başvuru ediyorum. Atatürk Barajı güzelce ve akarsu bizim üzere ideal. Burada Balkan Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Hedefimiz birincilik. Böke olup ülkemizi izhar etmek istiyoruz.”

Share: