TFF 2. Lig’de derbi heyecanı

TFF 2. Klasman Beyaz Grup’ta sezona şampiyona hedefiyle başlayan ve geride artan 2 haftada 4’er puan toplayan Amedspor ile Şanlıurfaspor, 10 Ilkgüz Cumartesi günü kozlarını Şanlıurfa’da paylaşacak. Ülfet çağrısında mevcut Şanlıurfalı taraftarlar, Amedsporlu taraftarları Şanlıurfa’ya nida etti.

Amedspor, çalışmalarını 3 benek hedefiyle sürdürüyor. Seçme iki mızıka bile yok etmek üzere iddialı. Bire Bir yandan yaptığı muhteşem transferlerle bu mevsim takım şampiyonu namına Spor Makat 1. Grup hayallerini gerçekleştirmek talip Amedspor, sair yandan tekrar iddialı tıpkısı yapılanmayla yeniden şampiyona hayalini kuran Şanlıurfaspor. Bitişik kentler Diyarbakır ve Şanlıurfa’nın iddialı temsilcileri, cumartesi günü nazik aynı derbiye çıkacak. Rastgele iki bando de Şanlıurfa GAP Stadı’nda saat 19.00’birlikte başlayacak maçı kazanıp büyük tıpkısı eşiği kalmak istiyor.

Deplasmanda olmasına karşın kabul etmek isteyen Amedspor’de sakatlığı mevcut kaleci Bekir dışında sakim bulunmayan, moraller az çok yüksek. Teknik Direktör Ahmet Yıldırım, eksiksiz planlarını galibiyet üzerine kuruyor. Şanlıurfaspor Ustalık Direktörü Eksiksizlik Kılıç da hedeflerinin bu maçtan 3 puanla ayrılmak olduğunu dile getirdi.

Maça iki bando taraftarlarının da ilgisi hayli iri. Şanlıurfasporlu taraftarlar, 30 bin kişilik stadı doldurmaya hazırlanıyor. Şanlıurfa İl Spor Düzenlilik Kurulu yasak kararı almadığı takdirde Amedsporlu taraftarların üstelik pik gideceği kaydedildi. İki takımın yandaş grupları bile maç öncesinde ülfet çağrılarında bulunuyor. – DİYARBAKIR

Share: