TFF, Diyarbekirspor’un maçlarını İstanbul’da oynama talebini dümbelek çevirdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Diyarbekirspor’un yapı sorunu nedeniyle maçlarını İstanbul’bile oynama talebini gabi çevirdi. Diyarbekirspor- Uşakspor karşılaşması 28 Ağustos Ahzüita günü saat 20.00’bile Diyarbakır Stadyumu’nda oynanacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ve Ilbay Yüce İhsan Akarsu ile yapılan görüşmelerden sonra bünye sorunu amacıyla bereketli selen geldi. Şehir süresince tespit edilen tıpkısı kuruluş kulübe eğreti yerine tahsis edilecek, ardında dahi kulübe tafsilatlı vadeli tesis yapılarak kazandırılacak.

Diyarbekirspor’un, konaklayacağı yapı olmadığı amacıyla maçlarını İstanbul’de tavlamak amacıyla yaptığı başvuru TFF aracılığıyla reddedildi. Bunun konusunda yığın hazırlıklarını İstanbul’birlikte sürdüren topluluk, program değişikliği yaparak Diyarbakır’a dönme kararı aldı. Cuma Namazı günü kentte antrenman yapacak olan yeşil-kırmızılı bando, münasebet günü ligin evvel hafta maçında saat 20.00’de Uşakspor’la yüz yüze gelecek.

Kulübün yaşadığı yapılış sorunuyla ilgili yerine bile dolgunca duyum gelmeye başladı. Öncelikle kent içerisinde bire bir amme kurumuna ilişkin olan yapılış geçici olarak kulübe tahsis edilecek, ardında kurumların desteği ve kulübün işbirliğiyle yeşil-kırmızılı kulübe mihman organizasyon kazandırılacak. Tesisle ilgilendiren projenin hazırlandığı, önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılarak Seyrantepe Spor Kompleksi içerisindeki alanın bünye adına nesir edileceği öğrenildi.

Diyarbekirspor heyeti, geçen hafta İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu konuşma ederek üretim sorununu dile getirmiş, bakanlar üstelik ait kurumlara buyruk vererek sorunun çözülmesi yönünde kıpırdak bire bir ferman koymuştu. Bunun konusunda önceki aktarılma Diyarbakır Valisi Şanlı İhsan Akarsu ile yapılan görüşmenin ardından domuzuna istihbarat geldi. – DİYARBAKIR

Share: