TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Siirt Ticaret ve Uran Odası müzakere toplantısında konuştu Açıklaması

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ” TOGG’u inşallah mart ayında Siirt yollarında hep beraber göreceğiz.” dedi.

Temaslarda mevcut olmak üzere kente gelen Hisarcıklıoğlu, TOBB Atatürk Anadolu Lisesi binasının açılış törenine katıldı.

Hisarcıklıoğlu, Ilbay Osman Hacıbektaşoğlu ile kentin yetişek yatırımları için değerlendirmelerde bulundu.

Ardından TOBB yoluyla yaptırılan okulun küşat kurdelesi kesildi.

Hacıbektaşoğlu ve Hisarcıklıoğlu’nun birlikte Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Birinci Komutan Vekilleri Eyüp Yeşil ve Yokluk Albayrak, Yargıtay Cumhuriyet Altını Başsavcısı Bekir Atmaca, Cumhurbaşkanlığı Erdemli İstişare Kurulu Üyesi Cemil Çiçek, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran okulu gezerek öğrencilere Nurettin Topçu’nun kitaplarını hediye etti.

Ardından protokolün katılımıyla Siirt Ticaret ve Endüstri Odası (TSO) binasında kurulan Siirt Takviye ve Arabuluculuk Merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

Yargıtay Başkanı Akarca, merkezin şiddetli ve güzel olmasını diledi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, arkası sıra Siirt TSO müşavere toplantısına katılarak burada değerlendirmelerde bulundu.

Açılışını yaptıkları ekol ve merkezin balaban hizmetler olduğunu tamlayan Hisarcıklıoğlu, merkezin sosyal uzlaşmayı artıracak arz mehabetli noktalardan biri olacağını belirtti.

“Erinç olmadan ticaret namevcut, ticaret olmadan de naz namevcut”

İş insanı olduğunu ve tecim dışında başka bir şeyden anlamadığını anlatım fail Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti:

“Dünyada gördüğüm aynı şey var, dizge zengin tevessül etmek istiyor. Şımarıklık nereden geçiyor? Ticaretten geçiyor. Tecim olmadan şımarıklık bulunmayan, dünyanın tek durumunda namevcut. Yani yerin altından çıkanlardan on paralık yarar yok size. Petroldür, tabii gazdır bunların halka hiçbir faydası namevcut. Temel işin özü tecim. Olur ticaret ne gerek? Ticaretin artması, yatırımın atması, zenginliğin gelebilmesinin yolu huzurdan geçiyor. Sağlık olmadan ticaret bulunmayan, ticaret olmadan birlikte işve namevcut. Bunu aklımızdan çıkarmayın. Bunu sağladığımızda yatırımcı de sağlık. Hayat ortamındayız. Yaşayış süresince Siirt’te yatırımcılar buraya akmak istiyor. Bu dayanılmaz tıpkısı okazyon, altın bire bir punt. Bunu iyi kıymetlendirmek lazım.”

29 Ekim’da Gemlik’teki TOGG fabrikası açılacak

Yerli araba TOGG üzerine konuşan Hisarcıklıoğlu, araba fabrikasının 29 Ekim’dahi açılacağını bildirdi.

“Türkiye’nin otomobili”nin Türk insanının 120 yıllık hayali ve 60 yıl geçmiş sakim artan aynı rüyası olduğunu tabir fail Hisarcıklıoğlu, “Tığ bu görevi üstlendikten bilahare, size bu müjdeyi veriyim. Tanrı yıldız ederse 29 Ekim’de bilcümle hakları bizim olan otomobil fabrikasının açılışını yapacağız. Görklü hayırlı olsun. TOGG’u inşallah mart ayında Siirt yollarında bilcümle beraber göreceğiz. Tanrı memleketimizde birliğimizi, beraberliğimizi sürekli eylesin.” dedi.

Programda Hacıbektaşoğlu, Çiçek, Fistül, Siirt TSO Başkanı Hamaset Kuzu ve TSO Divan Başkanı Nihat Özdemir da birer konuşma yaptı.Share: