Trakya’da vatandaşlar hatırlatma dozu aşılarını oluyor

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’de Kovid-19 salgınına karşı anımsatma dozu hareketliliği sürüyor.

Sağlık Bakanlığınca Kovid-19 salgınına alın hatırlatma dozu randevularının tanımlanmasıyla Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden (MHRS) termin düzlük vatandaşlar, Edirne Odalık 1. Maksat Ihtişam Hastanesi’ne her an aşılarını oluyor.

Hatırlatma dozu üzere gelen vatandaşlar, aşı merkezleri önünde ara sıra derya oluşturuyor.

Hatırlatma dozunu yaptıran Irmak Çam, AA muhabirine, 3. düze aşısını olduğunu söyledi.

Koronavirüs salgınının talih genelinde görüldüğünü anımsatan Çam, “Yaz mevsimi olmasına rağmen sayılar ve vakalar artmakta. Bu nedenle bütün vatandaşların telkih olmasını öneriyorum.” dedi.

Ulaş Çam üstelik salgına alın bilimin apayrı ayrımsız derman bulana kadar aşılanmaya bitmeme edeceklerini belirterek, “Sonuçta hastalığın riskleri aşıdan çok elan çok. O yüzden telkih olmayı öneriyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Tevfik Yüksel birlikte herkesin hatırlatma dozunu yaptırması gerektiğini, kendisinin bile 5. aşısını olduğunu kaydetti.

Kırklareli ve Tekirdağ

Kırklareli ve Tekirdağ’de dahi Kovid-19 salgınına alın hatırlatma dozu hareketliliği sürüyor.

Kent sakinleri aşılama merkezleri önünde zaman zaman bahir oluşturuyor.

Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Site Hastanesi Başhekimi Dr. Lütfi Çağatay Onar, salgınla mücadelede anımsatma dozunun haddinden fazla yüce yere cemaat olduğunu dile getirdi.

Onar, hatırlatma dozlarının boşlama edilmemesi gerektiğini vurgulayarak, “Tekirdağ’bile vatandaşların hatırlatma dozuna ilgisi domuzuna. Sırası gelen herkesin vacip duyarlılığı gösterip hastanelere gelmesini bekliyoruz. Herkesin üstüne düşeni yapması gerekiyor. Toplumsal uğraş çok oylumlu.” diyerek konuştu.Share: