‘TURGUT ASLAN’ OPERASYONU KAPSAMINDA KÜTAHYA MERKEZLİ 14 İLDE 57 GÖZALTI

Inanma Genel Müdürlüğü tarafından FETÖ’nün mali yapılanmasına müteveccih başlatılan ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya merkezli 14 ilde planlı baskınlarda 57 münasebetsiz gözaltına makbuz. Şüphelilerden M.M. isimli kadının evinde yapılan aramalarda Kur’an-ı Kerim’in içine gizlenmiş aralarında dövizlerinde bulunduğu gebe miktarda mülk ele geçirildi.

FETÖ’nün mali yapılanmasına müteveccih başlatılan ‘Gazi Turgut Aslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya merkezli İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir baskınlar düzenlendi. Aralarında örgütün güya memleket imamı olan ve 6 yıldır firarda olan M.K. ile İ.Ş.?nin de olduğu 57 çirkin gözaltın alındı. Şüphelilerin ev, hisse senedi yeri ve araçlarında yapılan aramalarda 138 bin 680 teklik, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 Euro, 2 çeyrek altın, 2 adet bilezik ve 1 nüsha altın bileklik ele geçirildi.

PARA KURAN?-I KERİM’İN İÇİNDEN ÇIKTI

Şüphelilerden M.M. isimli kadının evinde yapılan aramada ise valiz içindeki Kur’an-ı Kerim’in arasından 275 dolar, 2 bin 400 Euro ve 20 bin 300 teklik servet bulundu. Gözaltına alınan şüphelilerden biri ise polis güçleri ekiplerince yatak odasındaki gardıropta yaptığı belirsiz bölmede saklanırken yakalandı. Aralarında esnaf, hoca ve memurlarında olduğu şüpheliler işlemlerinin arkası sıra Kütahya’ya getiriliyor.

Share: