‘Türk doktorlara güveniyorum’ diye Türkiye’de işler oldu

İNGİLTERE’den izne geldiği Kahramanmaraş’ta rahatsızlanıp kaldırıldığı hastanede ruh ameliyatı olması gerektiği söylenen Hasan Ergönül (56), yakınlarının ‘İngiltere’ye götürelim orada ol’ teklifini, ‘Türk doktorlara güveniyorum’ diyerek reddetti. Ergönül, Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Aplikasyon ve Araştırı Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu. Hem kendisinin hem birlikte yakınlarının doktor üzerine çok araştırma yaptığını belirten Ergönül, “Burada operasyon olmayı yeğleme ettim çünkü bizim hocalara artık güveniyorum” dedi.

35 yıldır İngiltere’da ruhlu Hasan Ergönül, kestirmece 1 ay ilk memleketi Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde izne geldi. Evinde apansızın rahatsızlanan Ergönül, ciğer ağrısı ve nefes darlığı şikayetiyle Elbistan Çap Hastanesi’ne götürüldü, buradan birlikte Sütçü İmam Üniversitesi Afiyet Aplikasyon ve Araştırı Hastanesi’ne atıf edildi. Yapılan tetkiklerde damarlarının direnmek amacıyla olduğu belirlenen Ergönül, Ihtisas ve Huy Cerrahisi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Kirişci eliyle merbut yöntemle yapılan his ameliyatının arkası sıra sağlığına kavuştu.

‘DOSTLARIM İNGİLTERE’DE AMELİYAT OLMAMI TAVSİYE ETTİ’Operasyon geçirmesi gerektiği söyleyince çokça araştırma yaptığını, özellikle yakınlarının kendisini İngiltere’ye çalmak istediğini tamlayan Hasan Ergönül, Türkiye’birlikte operasyon olmayı yeğleme ettiğini söyledi. Ameliyatın peşi sıra bodur sürede sağlığına kavuştuğunu görünce bile Türkiye’üstelik cerrahi müdahale olmakla akıllıcasına değişmeyen verdiğini anladığını kaydeden Ergönül, şöyle konuştu: “Rahatsızlanınca Elbistan Kerem Hastanesi’ne götürdüler, oradan bile buraya gönderme ettiler. Tetkiklerin sonucunda faaliyetler yapılması gerektiğini söylediler. Burada işler oldum. Haddizatında çok bereketli tıpkısı araştırma yaptım, İngiltere’deki yakınlarım, dostlarım İngiltere’da faaliyetler olmamı başvuru ettiler. Araştırmalarımın sonucu burada operasyon olmaya karar verdim. İngiltere’de da operasyon olurdum, üste çevremdekiler ‘İngiltere’ye götürelim’ teklifi yaptı. Ben üstelik ‘Türkiye’de cerrahi müdahale olacağım’ dedim. Burada faaliyetler olmayı yeğleme ettim çünkü bizim hocalara imdi güveniyorum. Burada üstelik Mehmet hocamı araştırdım kendisi bile bana hamaset verdi. Ameliyatımı yaptı ve çok şükür şu dakika haddinden fazla iyiyim. Kendisine çok teşekkür ediyorum.”‘KISA SÜREDE TABURCU EDECEĞİZ’

Ameliyatı işleyen Doç. Dr. Mehmet Kirişci ise “Hastamız sine ağrısı ve nefes darlığı şikayetiyle hastanemize başvuruyor. Damarlarında çokça aheste darlıklar ve bekinmek için olduğu tayin ediliyor. Kardiyoloji bölümü hocalarımız anjiyografi ile açılmayacağı ve işler olması gerektiğini söylüyorlar. Tığ birlikte hastamızı değerlendirdiğimizde cerrahi müdahale olması gerektiğini söyledik. Hastamız birlikte burada cerrahi müdahale almak istediğini söyledi ve biz bile özlük kliniğimize aldık. Hazırlıkları tamamladıktan sonra sadık yöntemle hastamızın his ameliyatını yaptık. Elan sonra servisimize aldık. Umumi durumu gayet ongun olup kendisini kısa sürede taburcu edeceğiz” dedi.

Share: