Türkiye Kaykay Şampiyonası 2. Adım yarışmaları Karaman’da sona erdi

Karaman Toyluk ve Spor İl Müdürlüğünün ocak sahipliğinde düzenlenen Kaykay Sokak Disiplini Türkiye Şampiyonası 2. Aşama yarışmaları, sonuç bölüm yapılan bitiş yarışmalarının peşi sıra sona erdi.

Türkiye Kaykay Federasyonu 2022 yılı zindelik programında düz düz Kaykay Çıkmaz Disiplini Türkiye Şampiyonası 2. Hamle yarışmaları, Karaman Cahillik ve Spor İl Müdürlüğünün familya sahipliğinde 33 sporcunun birincilik mücadelesine manzara oldu. Minval Çokça Gayeli Spor Salonu beraberinde vadi düzlük Kaykay Park’ta başlayan şampiyonanın geçmiş gününde sporcular elemeler ve dömifinal müsabakalarında arak döktü. Şampiyonanın serencam gününde ise kızlar ve erkekler kategorisinde bitiş heyecanı yaşandı. Sporseverlerin bunaltıcı ilgisi eşliğinde gerçekleşen bitiş müsabakaları sonunda erkeklerde Berke Dikişçioğlu bir numara, Alparslan Ayhan ikinci, Yusuf Duran üçüncü olurken kadınlarda Melis Sakaoğlu birinci, Ayşe Birey ikinci, Ceylan Yücel ise üçüncü oldu.

Müsabakalar böylece dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hedef Kocakaya, Kaykay Federasyonu Başbuğ Vekili Selçuk Ertürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Uca Osman Çağa, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Büyük Yener Terlemez ve Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Karadeniz eliyle verildi.

Kaykay Çıkmaz Disiplini Türkiye Şampiyonası 2. Aşama yarışmaları, Türkiye Kaykay Federasyonu yönetim kurulu üyeleri ve Spor Hizmetleri Umum Müdür Yardımcısı Misyon Kocakaya aracılığıyla protokol üyelerine günün anısına plaket takdim edilmesinin arkası sıra sona erdi. – KARAMAN

Share: