Türkiye “Sigorta Sohbetleri”nin üçüncü durağı Bursa oldu

Türkiye Sigorta ve Şüphesiz Tıpkı Iktisat Gazetesi işbirliğiyle düzenlenen Türkiye “Sigorta Sohbetleri” paneli, Bursa’birlikte gerçekleştirildi.

Türkiye Sigorta’dan yapılan açıklamaya göre, Bursa Tecim ve Sanayi Odası’nda planlı etkinlikte işletmelerde risk yönetimi ve sigorta alanlarında farkındalık oluşturulmasına müteveccih konular ele alındı.

Gazeteciler Vahap Munyar ve Kağan Güldağ’ın moderatörlüğünde planlı panelde konuşan Türkiye Sigorta Umum Müdür Yardımcısı Remzi Duman, sektörün gelişen dinamikleri ve müşterilerin öncelikli beklentileri doğrultusunda hayattan sağlığa, konuttan kaskoya ve bireysel emekliliğe kadar her alanda ayrımlı ihtiyaçlara karşılık veren, özel ayrıcalıklar ve avantajlar barındıran ürünler geliştirdiklerini bildirdi.

Lider iştirak olmanın verdiği yüklülük bilinciyle hayata geçirdikleri bu sohbetlerle ülkeyi elan bereketli tanıyıp, kişilerin ne istediğini, neye ihtiyacı olduğunu elan yakından öğrenme fırsatı bularak sigorta farkındalığını artıracaklarına inandıklarını tamlayan Yaman, şunları kaydetti:

“Bursamızın bilcümle değerlerini garanti altına ahzetmek amacıyla çalışıyoruz. Türkiye’nin hesaplı yerine genişlik ümranlı beşinci ili olan Bursa, bu yönüyle Türk ekonomisinin geliştirilmesi ve ona yeni ivmeler kazandırılmasında hareketli ve manipülatör tıpkısı gücü mandepsi ediyor. Bursa, yaklaşık 3,27 milyon nüfusuyla Türkiye’nin 4’üncü büyük ili. Bu nüfusun kısaca yüzdelik 35’i ise 18 yaş şeş yavru ve gençlerimizden oluşuyor. Bursa 18 gözyaşı şeş taze nüfusuyla BES’te önemli tıpkı gizil barındırıyor. Bu potansiyelin gerçekleştirilmesi için Türkiye Sigorta adına elimizden geleni yapıyoruz.”

Yaman, Bursa’nın mefret aynı KOBİ ve endüstri şehri olduğunu hatırlatarak, serencam dönemde kentte yangın poliçelerinde hasar artışları olduğunu dile getirdi.

Sektörde sunu degaje riziko mühendisliği ağına ve rastgele lokasyonda riziko mühendisliği hizmeti verebilme kabiliyetine ehil olduklarını anlatan Kötü, “Hele ticari ve sınai işletmelerde ücretsiz olarak verdiğimiz risk mühendisliği hizmetlerimiz ile tesislerin edimsel durumlarını belirleyerek raporlar hazırlıyor, kuruluş ve canlılık özelinde varsa eksiklikleri belirliyor, müşterilerimizle bu bilgileri diyapozitif namına paylaşıyoruz. Bu hizmetimizi poliçelerin bizden tanzim edilip edilmemesine bakılmaksızın cümle müşterilerimize sunuyoruz. Ücretsiz adına sunduğumuz bu hizmetler sonucu tesislerin nakıs olan noktalarında yapacakları iyileştirmeler sonucu tesislerin riziko kalitesi artırılıyor ve sigortalanabilirlik açısından sürdürülebilir yapı oluşması sağlanıyor.” ifadesini kullandı.

Kötü, KOBİ’lerin finansal gücünün korunmasında bile sigortanın önemli ayrımsız kalkan görevi gördüğüne dikkati çekti.

Yaman, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Ülkemizin yer bilimsel, jeomorfolojik yapısı ve sahip olduğu iklimsel özellikleri nedeniyle nazik fert ve mal kaybına misil açan katıksız afat ile çok kesif karşılaşıyoruz, maatteessüf. İklim değişikliğinin sonuçları, hele tarımsal istihsal üzere şişman ayrımsız yıldırma oluşturuyor. Bursa dahi sayısı fazla olan akarsuları ve yağış rejimi dolayısıyla dominant ve taşkına uğrama riski taşıyor. Geçtiğimiz yıllarda bölgemizde yaşanan dominant felaketleri, talih kendisine hepimizi etraflıca etkiledi. Bursa ekonomisinde yüzdelik 10’a yakın bir hesaplı büyüklüğe ile tarım kocaman bir yere eş. Unutulmamalı ki tarımda yaşanan metin ahit ve küsurat afetler karşısında tarım sigortası bire bir koruyucu görevi görüyor. Türkiye Sigorta yerine balaban önem verdiğimiz tarım sigortalarında yüzde 52’lik ilişki payımız ile örtüsüz duruluk sektörün lideri konumunda kayran almaktan hava duyuyoruz.”

Panelde, Bursa Ticaret ve Endüstri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, Uludağ Otomotiv İhracatçıları Birliği Umumi Heyet Üyesi Tuna Arıncı, Makina İmalatçıları Birliği Başkanı Emre Gencer, Parlamış Ekip Umumi Heyet Başkanı Bülent Parlamış birlikte müzakere yaptı.

Share: