Tütsülü Yaylası’ndan hayran bırakan bağ bozumu manzarası

Tütsülü Yaylası’ndan hayran bırakan sonbahar manzarası

OSMANİYE Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde mevcut ve dört sezon farklı güzelliklere cemaat olan bin 200 rakımlı Bulanık Yaylası, sonbaharla birlikte yeşil, solgun ve kızılın tonlarına büründü. Misilsiz manzara eşliğinde mahiyet cümbüşü sunan plato doğaseverlerinde vazgeçilmezi oldu.

Amanos Dağları’nda düz düz bin 200 rakımlı Tütsülü Yaylası’nda, sonbaharla gelişigüzel oluşan kırat cümbüşü hayranlık uyandırıyor. İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan yayla, yaz mevsiminde yaylacılara sonbahar ve şita mevsimlerinde birlikte doğaseverlere ocak sahipliği yapıyor. Çoğunluğunu karagürgen ağaçlarının oluşturduğu, yeşilin temas tonunun bulunduğu Bulanık Yaylası’nda, sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte ağaçların yaprakları yeşil, soluk ve kızılın tonlarına bürünerek görsel ziyafet sunuyor. Yayvan yapraklı ağaçlara üstelik karı sahipliği özne plato, ziyaretçilerine ulam cümbüşü yaşatırken, dekor ise haşmetli ayla bürünüyor.

Sonbaharın kamu renklerini yaylada gördüklerini belirten Çarpışma Özdemir, “Tütsülü Yaylası’ndayız. Buradaki mahiyet cümbüşü haddinden fazla gani, sonbaharın kül renklerini burada görüyoruz ve uygun yaşıyoruz. Buradaki natür, ağaçlar ve gidiş parkuru üstelik çokça gür durumda. Burayı herkese tavsiye mektubu ediyoruz” dedi.

Share: