Uçurtma Şenliği düzenlendi

Tekirdağ’da düzenlenen Uçurtma Şenliği’nde çocukların uçurduğu uçurtmalar gökyüzünü renklendirdi.

Süleymanpaşa Belediyesi marifetiyle kıran dolgu alanında gerçekleştirilen etkinlikte, çocuklara rengarenk uçurtmalar dağıtıldı.

Aileleri ile alana gelen torunlar, uçurtmaları uçurarak gökyüzünü renklendirdi. Aktiflik alanını mülakat fail Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, çocuklarla ilgilendi, ailelerle kardeşçe etti.

Yüksel, gazetecilere, etkinlikte çocuklarla bir araya geldiklerini söyledi.

Gökyüzünde evire çevire görüntülerin oluştuğunu belirten Yüksel, “Süleymanpaşa’da iyice ayrımsız alım satım günündeyiz. Kollar aileleri ile gelişigüzel uçurtma şenliğine katıldılar. Görüyorsunuz gökyüzünde ongun bir görüntü var. İnşallah akşama kadar ki bu süreç dörtköşe olacak. Velilerin, annelerin, babaların çocuklarıyla gelişigüzel zaman geçireceği tıpkı aktivite reşit oldu. Eğer ki hava domuzuna olursa önümüzdeki aylarda bu üzere etkinlikleri tıpkı elan yapmayı planlıyoruz.” diye niteleyerek konuştu

Yüksel, çocuklarını aktiflik alanına getiren ailelere teşekkür etti. Etkinliğe çocuklarıyla katılan Oğuz Valandova ise ailecek iyice zaman geçirdiklerini dile getirdi.

Şenlikte, “Bildirme yükseğe uçar uçurtma” ve “Yeryüzü pir uçurtma” kategorilerinde bir numara, ikinci ve üçüncü olanlara ödülleri verildi.

Share: