Uyuşturucunun hayattan kopardığı ağababa ve 4 yaşındaki kızı üzere helallik alındı

Kocaeli’de uyuşturucu makbul evde dumandan etkilenerek yaşamını yitiren cet ve 4 yaşındaki kızının cenazeleri morgdan alınarak, evlerinin önüne getirildi. Cenazeler, helallik alınmasının ardından defnedilmek üzere Zonguldak’a götürüldü.

Olay, mazi tün Darıca ilçesi Mücahede Mahallesi Çimen Sokak’ta meydana geldi. İddiaya bakarak, İbrahim Kansuz (34) isimli eş, evine kurduğu düzenekle esrar husus kullandı. Tıpkı müddet sonra hep daireyi muhasır uyuşturucunun dumanından İbrahim Kansuz’un eşi Songül ve çiftin 4 yaşındaki çocukları Eylül Mina birlikte etkilendi. Aileye ulaşamayarak eve gelen yakınları, kapıyı kimsenin açmadığını görünce endişelenerek durumu 112 Müstacel Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbar üstüne adrese esenlik ve polis ekipleri atıf edildi. Kapıyı açan polis ekipleri, dairenin içerisine girdiklerinde çiftin ve minik Eylül Mina’nın yerde durağan aynı şekilde yattığını gördü. Keyif ekipleri, cet İbrahim Kansuz ve 4 yaşındaki kızı Ilkgüz Mina Kansuz’un hayatını kaybettiğini belirledi. Esas Songül Kansuz ise keyif ekiplerinin evvel müdahalesinin arkası sıra hastaneye kaldırıldı. Annenin durumunun korkulu olduğu öğrenilirken, hayatını kaybeden baba ve kızının donmuş bedenleri otopsi olmak için morga kaldırıldı. Mavera yandan çiftin ayrıksı çocuklarının ise görüngü sırasında tıpkı akrabalarının evinde olduğu öğrenildi.

Ata ve kızının cenazeleri, morgdan alınarak evlerinin önüne getirildi. Cenazeler, helallik alınması ve okunan duaların peşi sıra defnedilmek amacıyla Zonguldak’a gönderildi.

Olayla ilişkin anket sürüyor. – KOCAELİ

Share: