VALİ ARSLANTAŞ KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASINA KATILDI

Burdur karayolu üzerinde Kesim Trafik Denetleme İstasyon Amirliği uğrunda kış lastiği uygulamasına katıldı. Burdur Valisi Mehabetli Arslantaş birlikte Kenar Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Uray Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Oğuzhan Erdoğan, Burdur Güvenlik Müdürü Beklenti Bitirik, Uyanık Küçümseme Komutanı Kurnaz Albay Mustafa Günder, Köşe Inanma Müdürü Özkan Büyükyılmaz ile Antalya – Burdur karayolu üzerinde Nahiye Mıntıka Gidiş Geliş Denetleme İstasyon Amirliği önünde 1 Aralık’ta başlayan zorunlu şita lastiği uygulamasına katıldı. Vali Yüce Arslantaş, Kış mevsimine girmiş bulunuyoruz. Sürücü ve araçların şita mevsimi boyunca uymak zorunda oldukları kavait bulunmaktadır. Bugün itimat ekiplerimizin, cingöz ekiplerimizin ve vatandaşlarımızın kış tedbiri gidiş geliş kurallarına ne büyüklüğünde uydukları, hangi büyüklüğünde önemsedikleri yerinde yolmak istedik. Bu artık mürebbi tıpkı izlence olacak dedi.

Ilbay Arslantaş, azamet teşkilatı olarak vatandaşların canlarına ve mallarına helal gelmesin diyerek uğraştıklarını belirterek, Öncelikle araçların trafik kurallarına uygun olması gerekiyor, bakımlarının yapılmış olması, kış lastiklerinin takılı olması gerekiyor. Bunun birlikte trafik faaliyetlerinin bitmeme edeceği yolların standartlara akıllıca olması gerekiyor. Ancak ülkemizde kere ve dil kaynaklı hatalar kazalarda yüzdelik 10’un bile altında. Asıl şoförlerin da amade olması gerekiyor. Yüzde 90’ın üstünde güdücü hatasından kaynaklanan engebe oluyor. Uykusuz yola çıkmayacak, trafik kurallarına uyacak diye niteleyerek konuştu.

Burdur Valisi Büyük Arslantaş ve beraberindekiler, inanma ve uyanık ekiplerinin şita lastiği uygulaması denetim ve kontrolüne katıldı. Vali Arslantaş, kış lastiği takan sürücülere kurallara uydukları üzere teşekkür etti. Yapılan denetimlerde şita lastiği takmayan sürücülere 1152 TL cezai uygulandı.

Share: