Vali Öner, depremzedeleri müzakere etti

Ardahan Valisi Hüseyin Öner eşi Zehra Mine Öner ile gelişigüzel kente mevrut depremzede vatandaşları ziyaretlerini sürdürüyor.

Vali Öner, 6 Şubat tarihinde yaşanan depremlerde evleri yıkıma uğradıkları için Hatay ve Malatya’dan sonradan, Ardahan’üstelik misafir edilen Çivit ve Karaca ailelerini konuşma ederek acılarını paylaştı. Depremzede aileleri ile tıpkısı müddet görüşen Ilbay öner ve eşi, eski olsun dileklerini iletti, çocuklarla bile kardeş kardeş yazar, oyuncak dürü ederek moral verdi.

Ilbay Öner yaptığı açıklamada, “Amacımız mevrut vatandaşlarımızı sunma ferah şekilde mihman edebilmek. Çocuklarının eğitimden ırak kalmaması namına onları okula almaya başladık ve aldık. Sağlık ile ilişik sorunları var ise sağlık ekiplerimiz geliyor. Seçkin alanda hep kurumlarımız burayı mülakat ederek onların sorunlarını kulaktan onlara hal elde etmek hesabına bir gayret içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Vali Öner antrparantez, depremzede ailelerin kente gelmesiyle gelişigüzel onları kucaklayan, temas çeşit desteği sağlayıcı ve maneviyat veren Ardahanlılara bile teşekkür etti. – ARDAHAN

Share: