Vali’den muhtarlara: “Kamu hizmetinin çokça eke aynı parçasısınız”

Vali’den muhtarlara: “Kamu hizmetinin çok koskocaman aynı parçasısınız”

TEKİRDAĞ – Tekirdağ Valiliğince muhtarlar günü sebebiyle planlı programda, muhtarlar yemekli programda tıpkı araya geldi. Toplantıda açıklamada mevcut Tekirdağ Valisi Yıldırım, “Vatandaşımızın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası sosyal yaşamın seçkin alanında rahatlıkla kapısına gidebildiği makamda fariza işleyen siz değerli muhtarlarımız, amme hizmetinin çok cesim bire bir parçasısınız. Vatandaşlarımızın dertlerine, tasalarına; sevinçlerine ve mutluluklarına kuma kendisine Cesamet-Ulus bütünleşmesini sağlayıcı kamu görevlilerindensiniz” dedi.

19 Teşrinievvel Muhtarlar Haset cihetiyle Tekirdağ Valiliğince muhtarlara yönelik kentte bulunan tıpkısı otelde yemekli güruh gerçekleştirildi. Toplantıya Ilbay Eren Saika’ın yanında Vali Yardımcıları, kaymakamlar ve muhtarlar katıldı.

Yemekli toplantıdan bilahare açıklamada mevcut Ilbay Sebep, “Açıklamada bulunan Tekirdağ Valisi Eren Yıldırım, “Altın Muhtarlarımız, bulunduğunuz mahallelerde devletimizin tam kurumlarını oyun etmekte, vatandaşlarımızın izzet kurumlarıyla ilişkilerinde uzlaştırıcı cila oynamaktasınız. Modern amme idaresi anlayışının asıl unsurlarından birisi olan katılımcılığın sağlanmasında yüce bire bir görev üstlenmektesiniz. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanmasında, sorunlarının çözüme kavuşturulmasında olmazsa gayrimümkün aynı öneme sahipsiniz, mahallelerimizde devletimizin gören gözü, işiten kulağısınız. Çalışmaları kolaylaştırmada ve amme hizmet sunumlarında çabukluk, aktiflik ve performansın arttırılmasında balaban bire bir lüks üstlenmektesiniz. Vatandaşımızın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası sosyal yaşamın temas alanında rahatlıkla kapısına gidebildiği makamda görev özne siz altın muhtarlarımız, amme hizmetinin çok eke aynı parçasısınız. Vatandaşlarımızın dertlerine, tasalarına; sevinçlerine ve mutluluklarına ortak yerine Devlet-Kavim bütünleşmesini sağlayan kamu görevlilerindensiniz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde sizleri ağırlayıp, sizlerin görüşlerinizi ve isteklerinizi dinlemesi, sizleri ne kadar önemsediğinin, sizlere hangi büyüklüğünde değer verdiğinin sunma mefret göstergesidir. Devletimizin halkımıza sunduğu hizmetin durumunda ve nitelikli olması için evcil yönetimlerin faal olması gerekir. Devletimizin hizmetlerinin ilimizin bildirme ücra kösesine dahi ulaşması üzere sizlere ihtiyacımız var. İnanıyorum ki beherglas muhtarımız bir zamanlar olduğu üzere bundan sonra üstelik bu bilinçle çalışmalarını sürdürmeye bitmeme edecektir. Bizler devletimizin hizmetlerinin canlı tıpkı şekilde ilimizin rastgele yerine ulaşmasını tedarik etmek üzere siz zer muhtarlarımızla bir araya gelerek, herhangi bir fırsatta görüşerek, istişarelerde bulunmaktayız. Mahallerimizdeki sorunların çözümünde, hizmetlerin etken ve birinci sınıf olmasında, yaptığımız istişareler oldukça deli dolu olmaktadır. Vatandaşlarımızın memnuniyetinin artması üzere vacip çalışmaları yapmaya bitmeme edeceğiz. Bu vesileyle, muhtarlarımıza görevlerinde başarılar diliyor, cümle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Haset’nü kutluyorum” dedi.

Konuşmalarının ardından muhtarlık görevinin 4. Yılını bitiren muhtarlara teşekkür belgesi verildi.

Share: