Van depreminde hayatını kaybeden Gazeteci Buyruk, mezarı başında anıldı

Van depreminde hayatını kaybeden Gazeteci Egemenlik, mezarı başında anıldı

TUNCELİ – Van’dahi 2011 yılında meydana gelen depremde Sebahattin Yılmaz ile gelişigüzel hayatını kaybeden Gazeteci Cem Buyuru, ölümünün 11. yılında Tunceli’de kâin mezarı başında anıldı.

Van’da 9 Son Teşrin 2011 haset meydana mevrut artçı depremde kaldığı otelde meslektaşı Sebahattin Yılmayan ile alay malay enkaz altında kalarak hayatını kaybeden Gazeteci Toplama Emir, Tunceli’nin Hozat ilçesine ilişkin Çığırlı Köyü’nde mevcut mezarı başında anıldı. Anmaya, Irade’in babası Mehmet Yüksek Ferman’in yanı sıra meslektaşları da katıldı. Buyruk’in mezarı başında yakarış edene sevenleri ardından karanfiller bırakıp ve mumlar yaktı.

Evrensel Gazetesi Genel Iz Yönetmeni Fatih Çelik, “Çokluk’in haddinden fazla gücük zamanda tutkuyla gazeteciliğe bağlandığını söyleyebiliriz. Kimi Vakit insanlar mesleğe 40 yılını verir ama okkalı ilerler. Cem’in bu kadar bodur zamanda haddinden fazla teferruatlı yıllardır gazetecilik yapıyormuş gibi Türkiye’nin dayanabilen haddinden fazla coğrafyasında etken tıpkısı şekilde olgun izlediğine tanığız. Van’birlikte üstelik birlikteydik. Her devir yaşından çokça bilim, hep tıpkı yavru enerjisi olan amma bire bir zamanda yaşının çok üzerinde olgunluğu olan birisiydi. Yani kavi haddinden fazla kişinin heyecanla, panikle karşılayacağı vaziyetler karşısında haddinden fazla soğukkanlıydı. Bu tavrının üstelik ben onu tanıyanlara çok husus öğrettiğini düşünüyorum” dedi.

Acılarının ayla tazeliğini koruduğunu belirten Cet Mehmet Ali Egemenlik ise, “Nerede ayrımsız olay olsa, bire bir kusur reşit olsa bizim burada yüreğimiz anında cız ediyor. Çünkü o acıyı tığ yaşadık, biliyoruz. Bunu kavi çok âdem birlikte biliyor” diye konuştu.

Share: