Van haberi! Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nden Saray Belediyesi’ne Konuşma

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Iş ve Sosyal Politikalar Vekil Yardımcısı Enver Hüseyin ve Şimal Makedonya Cumhuriyeti Radoviş Belediye Sedir Üyesi Enis Ömer, Tekirdağ programı kapsamında Saray Belediyesi’ne kibarlık ziyaretinde bulundu.

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Mesai ve Sosyal Politikalar Vekil Yardımcısı Enver Hüseyin ve Şimal Makedonya Cumhuriyeti Radoviş Uray Meclis Üyesi Enis Ömer, Saray Belediyesi’ni konuşma etti. Ziyarette Saray Belediye Başkan Yardımcısı Birdal Gökdağ, Başbuğ yardımcıları Fuat Ünal ve Ahmet Tınaz, CHP Saray Belediye Meclis Üyesi Sait Nayir, Saray Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Arif Naci Öngören ve Saray Belediyesi Proje ve Aut İlişkiler Sorumlusu ve CHP Balkan Masası Temsilcisi Günal Yılmaz meydan aldı.

“SARAY BELEDİYESİ İLE İŞTİP BELEDİYESİ ARASINDA AHI BELEDİYE ANLAŞMASI İÇİN BİR ADIM ATALIM DEDİK”

Ülfet karşı açıklamada bulunan Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Say ve Içtimai Politikalar Vekil Yardımcısı Enver Hüseyin, “Makamın dekorasyonunun tamamen ahşap ve saf olması çokça pir. Buraları anımsatıyor. Saray Belediyesi ile İştip Belediyesi beyninde cömert uray anlaşması amacıyla benzeri aşama atalım dedik. Bunu benzeri resmileştirelim, ondan bilahare iki şehremaneti arasında iş birlikleri bitmeme edecek. Saray Belediyesi’ne misafirperverliği amacıyla çokça teşekkürname ederiz. Saray Belediye Başkanımız Özgen Erkiş’i ve ekibini Makedonya’ya bekleriz” dedi.

ATATÜRK PORTRESİ HEDIYE ETTİLER

Nazik davetleri üzere Bakan Yardımcısı Enver’e teşekkürname eden Saray Şehremaneti Başkan yardımcıları Birdal Gökdağ ve Fuat Ünal dahi günün anısına özel adına tasarlanan Atatürk portresini Şimal Makedonya Cumhuriyeti Say ve Içtimai Politikalar Bakan Yardımcısı Hüseyin Enver’e armağan etti. Icra Vekili Yardımcısı Hüseyin Enver ve Radoviş Şehremaneti Sedir Üyesi Enis Ömer de Birdal Gökdağ ve Fuat Ünal’a anadan görme tatlılarını sunma etti.

Mülakat günün anısına şişko foto çekimiyle son buldu.

Share: