Vanlı judocular Sakarya’dan 2 birincilikle döndü

Van Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü Judo Takımı sporcuları, Sakarya’da planlı 10. Arsıulusal 30 Ağustos Galibiyet Haftası Vilayet Kupası Judo Turnuvasından 2 birincilik ve 1 üçüncülük madalyasıyla kente döndü.

Türkiye Judo Federasyonu ve Sakarya Judo İl Temsilciliğinin 2022 yılı hayatiyet programında düz düz 10. Uluslararası 30 Ağustos Galibiyet Haftası Arsıulusal Vilayet Kupası Judo Turnuvası, müthiş mücadelelere tayf oldu. 16 büyüklük ve 35 ilden bütün bin 376 sporcunun ter döktüğü müsabakalarda, Vanlı judocular ayn doldurdu. 26-28 Ağustos 2022 tarihleri arasında Sakarya’da yapılan 30 Ağustos Yengi Haftası Uluslararası Il Kupası Judo Turnuvasında Van’ı farklı kategorilerde sahne eden Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü Judo Takımı sporcularından Berrak Zelal Entelektüel ve Rabia Kürşat birincilik madalyasının sahibi olurken, ayrımsız diğer ayrımlı kategoride savaş eden Işıl Sinem Entelektüel ise üçüncülük madalyasının sahibi oldu.

Yapılan hediye töreni böylecene mütekellim Van Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü Judo Antrenörü Rakip Aslan, “Türkiye Judo Federasyonu ve Sakarya Judo İl Temsilciliği aracılığıyla planlı ve 15 değişik mutluluk ve Türkiye’den ise 35 ilden toplanmış bin 370 judocumuzun katılımı ile planlı 30 Ağustos Galibiyet Haftası Uluslararası Il Kupası müsabakalarına bizlerde ilimizi temsilen 5 sporcumuz ile katıldık. Sporcularımızın bütünü farklı kilo ve kategorilerde bizleri bahtiyar edecek dereceler aldılar. 2 sporcumuz farklı kilogram ve kategoride kazandıkları birincilik ile kızıl madalyanın, 1 sair sporcumuz ise üçüncülük derecesi ile bronz madalyanın sahibi olarak ilimizi katıldığımız bu pek turnuvada sunma kalburüstü şekilde kaşkariko etmenin mutluluklarını bizlere yaşattılar. İlimiz adına bu sunturlu dereceleri kazanarak bizlere bu mutluluğu yaşatan sporcularımızı tıpkısı kez henüz kutluyorum. Aldığımız iyicene başarılarda bizlerden desteklerini esirgemeyen İl Müdürümüz Arif Özsoy özellikle gelmek üzere, Judo İl Temsilcimiz Gürsel İzcier’e ve hep emeği geçenlere kendim ve hep judocu sporcularım hesabına bire bir posta elan teşekkürname ediyoruz” diyerek konuştu. – VAN

Share: