Vekil Karaismailoğlu, DÜRÜST Parti Mardin Genişletilmiş İl Müracaat Meclisi Toplantısı’nda konuştu Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, 2002 yılında vakit kaybetmeden telakki değişimi yaşandığını, arkası sıra yatırımları, vatandaşların dirim kalitesini kolaylaştıracak işleri bir bir bitirmeye başladıklarını belirterek, “100 yılda yapılabilecek işleri 20 yıla sığdıran aynı hükümet var. Bu yaptığımız hizmetler, daha çok yapacaklarımızın de teminatı.” dedi.

Çeşitli temaslarda düşmek amacıyla Mardin’e gelen Vekil Karaismailoğlu, Valiliği musahabe etti, Vali Mahmut Demirtaş ile görüştü.

Ardından YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanlığını görüşme ederek İl Başkanı Faruk Kılıç ile mülaki Karaismailoğlu, Atatürk Firez Merkezi’nde düzenlenen “DÜRÜST Parti Mardin Genişletilmiş İl Müşavere Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Karaismailoğlu, medeniyetlere beşiklik fail Mardin’dahi bulunmaktan iri tıpkı haysiyet ve kurum duyduğunu söyledi.

2002 yılında Türkiye’nin Cumhur Reisi önderliğinde, SELIM Tümen hükümetleriyle adeta yeni bire bir çağın başlangıcını yaşadığını tamlayan Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2002 yılı öncesinde sonuç merhale ev benzeri altyapı, içindeki sorunlarla boğuşan bir Türkiye vardı. Vatanını, milletini dost, vatanına, milletine kendini adamış kadrolar Sayın Reisicumhur’mızın liderliğinde doğrusu Türkiye genelinde akla hayale gelmeyen birçok işi başardı. bundan sonra bile yenilerine başlıyor. Bazıları sahne ediyordu, bazıları hayal dahi edemiyordu. Bugüne geldiğimizde 28 bin 750 kilometrelik mukassem kez ağına cemaat tıpkı Türkiye ve 68 bin kilometrelik işletmekte olduğumuz benzeri karaca yolu ağına sahibiz.”

Karaismailoğlu, 38 bin kilometrelik mukassem misil ağını planladıklarını ve yapımının aynı yandan sürdüğünü dile getirerek, 2002 yılından itibaren yatırımları hayata geçirdiklerini, vatandaşların dirim kalitesini kolaylaştıracak işleri bir bir bitirmeye başladıklarını tabir etti.

“Ülkemizin dört bir yanında huzur var atılganlık var”

Haddinden Fazla nazik meseleleri, aşamaları geçip bugünlere geldiklerini anlatan Karaismailoğlu, değme devir Anadolu’nun benzeri köşesini müzakere ettiklerini belirtti.

Karaismailoğlu, “Ülkemizin ciharıyek yanı sıra huzur var, hamaset var. Çıktı vatandaşımız işiyle ilgileniyor, gençlerimiz okulda eğitimini alıyor.” ifadelerini kullandı.

Terör nedeniyle bir vakitler yaşanan mağduriyetlere değinen Karaismailoğlu, kaybolma zamanların telafi edilmesi amacıyla hep gelişigüzel çokça çalışılması gerektiğini kaydetti.

Yapılacak haddinden fazla gelişim olduğunu rapor fail Karaismailoğlu, yapılan çalışmaların, ülkeye kazandırılan hizmetlerin merhale sekmen gezilerek anlatılması gerektiğini söyledi.

Karaismailoğlu, yaklaşan seçimlere belen ederek, seçimlerden sonraları 2053 hedeflerine daha acul ayrımsız şekilde ulaşmaya başlayacaklarını belirtti.

“Yaptığımız hizmetler çıktı yapacaklarımızın da teminatı”

Zaman 28 bin 750 kilometrelik mukassem yol ağında bakım verdiklerini, mukassem yollar sayesinde yolları, gönülleri birleştirdiklerini anlatan Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Bu yolların hayatımıza kattığı konfor, atılganlık yardımıyla yılda 7 bilyon saat kendimize kaldı. Bütün 1 bilyon litre akaryakıttan tasarruf sağlıyoruz. Bu nitelikli, emin yollar yardımıyla trafik kazalarında yüzdelik 82 eksilme kaydettik. Yılda umum 9 bin 500 duygusal kurtarıyoruz. Elden hesap değişimi yaşandı 2002 yılında ve ardından yatırımları, vatandaşımızın dirim kalitesini kolaylaştıracak işleri hepyek bitirmeye başladık. 100 yılda yapılabilecek işleri 20 yıla sığdıran bir hükümet var. Bu yaptığımız hizmetler, bundan sonra yapacaklarımızın dahi teminatı. Anadolu’nun gelişigüzel köşesinde bu canlılık, bu cümbüş artarak devam ediyor. Sanayideki, üretimdeki artma, turizmdeki canlılık, tarımın mahiyet değerine kavuşması bu altyapının etkisiyle oldu amma bunun en baştaki tetikleyicisi geçim ortamını sağlamaktır. O ortamı sağlayan birlikte bu ahenkli politikalar sayesinde Sayın Cumhur Reisi’mızın liderliğindeki kadrolar oldu. ve olmaya üstelik bitmeme edecek.”

Karaismailoğlu, demir yolu ağırlıklı envestisman dönemine girdiklerini rapor ederek, buna ilgili iri resmin benzeri ucunda Pekin, Irak Asya, benzeri ucunda dahi Uzak Avrupa’nın olduğunu belirtti.

“Bugün Çin’den, Pekin’den kalkan aynı katar selis olarak Türkiye üzerinden Londra’ya kadar uzanabiliyor.” diyen Karaismailoğlu, ticaret koridorlarının önemine dikkati çekti.

Itidalli Koridor ve Yıldız Sıra’a birlikte değinen Karaismailoğlu, Çin’den Avrupa’ya yılda 810 milyar dolarlık ticaret hacminin olduğunu rapor etti.

Karaismailoğlu, “Bu ticaret hacminden ne büyüklüğünde nasip alacağız, onun hesaplarını yapıyoruz. Bu büyük foto içerisinde Ölçülü Çatlak ve bununla angajmanlı olan Cenup Koridor var. O Cenup Geçenek’dahi yer yetişkin merkezlerden biri birlikte Mardin. Mardin’deki demir hat, lojistik merkezler ve buradan Irak’a, Bağdat’a, Basra Körfezi’hangi, Suudi Arabistan üzerinden Müttehit Fellah Emirlikleri’hangi, Dubai’ye uzanan koridorlar üzerinde çalışıyoruz. Aynı vakit üzerindeki bilcümle ülkelerle iş birliklerimiz, görüşmelerimiz devam ediyor. Bu ticaret yollarını canlandıracağız zira bunlar, gerçekten bu dünyanın vazgeçilmezleri.” şeklinde konuştu.

Irak’taki gelişmelerin, sonuç siyasi istikrarsızlıkların bu çalışmaları az buçuk uzatabildiğini dile getiren Karaismailoğlu, bunların banko tıpkı düzene gireceğini, bu koridoru tamamlayacaklarını belirtti.

Karaismailoğlu, kara, albeni, çıpa yollarında ülkenin herhangi bir tarafında aynı hareketlilik olduğunu, çekicilik yolunun çıktı halkın yolu olduğunu vurguladı.

Bütün Avrupa havalimanlarında kaos yaşanırken Türkiye havalimanlarında katlanılamaz aynı konfor bulunduğunu dile getiren Karaismailoğlu, Türkiye’nin muvazeneli ayrımsız şekilde büyümeye, yatırımlarına devam ettiğini kaydetti.

“Karınca kabil çalışıyoruz”

Ceylanpınar-Kızıltepe yolunu 2023 yılının mayıs ayında tamamlamayı planladıklarını anlatım fail Karaismailoğlu, devamına de Kızıltepe yer yolu projesini eklediklerini, bu yıl içre Kızıltepe yer yolunu bitirerek hizmete sunacaklarını söyledi.

Karaismailoğlu, Mardin-Midyat yoluna ilgili projeye üstelik kaldıkları yerden devam edeceklerini dile getirerek, Mardin çevre yolunun birlikte gündemlerinde olduğunu belirtti.

Ülkeye dev asar çoğaltmak için karınca üzere çalışmak gerektiğine meni fail Karaismailoğlu, “Türkiye’nin ciharıyek yanına dağılmış 5 bin şantiyede 700 bin düzentileme arkadaşımızla karıncalar gibi çalışıyoruz. 2002 yılından bugüne büyüklüğünde Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanlığı olarak cümle 183 milyar dolarlık yatırım yaptık. Yani 1 trilyon 600 bilyon lira geçmek. 2053 yılına büyüklüğünde yapacağımız 190 bilyon dolarlık envestisman planımızı birlikte yaptık. daha çok onların takibini yaparak devam edeceğiz. İnşallah Sayın Reisicumhur’mızın liderliğinde seçimleri atlattıktan bilahare zaman 225 bilyon dolar, geçen sene zaman 250 bilyon dolarlık ticaret hacmi önümüzdeki yıllarda 500 bilyon dolara büyüklüğünde çıkma.” şeklinde konuştu.

Karaismailoğlu, turizm sektörünün Mardin üzere çok balaban olduğuna dikkati çekerek, nitelikli, tehlikesiz yollar, gelgel yolu ve buna daha bilahare ekleyecekleri çipo yolları yardımıyla Mardin’in turizm alanında bile büyümeye devam edeceğini belirtti.

20 sene ilk Türkiye’üstelik hoppadak 8 milyon anahtar varken zaman bu sayının 26 milyona çıktığını kaydeden Karaismailoğlu, düzenlenen aynı şekilde büyümek için 2053 yılına kadar yapılması müstelzim yatırımlara bile bugünden başladıklarını söyledi.

DÜRÜST Fırka Mardin Saylav Cengiz Demirkaya ile YANLIŞSIZ Parti İl Başkanı Faruk Tığ’ın da konuşma yaptığı toplantıya YANLIŞSIZ Fırka Batman Milletvekili Ziver Özdemir, İl Deneyimsizlik Kolları Başkanı Tarık Süvari ve partililer katıldı.

Share: