Vekil Karaismailoğlu, Siirt’te “Gençlerle Kavuşma” programına katıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Rusya- Ukrayna savaşında kestirmece 6 kamer geçti ama bu savaşın cemi aktörleriyle mülaki bir tane lider Sayın Cumhurbaşkanımız. Bu çarpışma biterse bile Cumhurbaşkanımız öncülüğünde bitecek.” dedi.

Siirt’teki temaslarını sürdüren Vekil Karaismailoğlu, Pervari ilçesinde belediyeyi müzakere ederek, başbuğ Uçucu Özcan ile görüştü.

İlçede bir araya geldiği vatandaşlarla kardeş kardeş eden Karaismailoğlu, henüz sonra iklim merkezine geçti.

Burada birlikte YANLIŞSIZ Fırka Siirt Milletvekili Osman Ören ile YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanlığını musahabe eden Vekil Karaismailoğlu, İl Başkanı Ekrem Olğaç ile aynı süre görüştükten sonra partililerle toplantı yaptı.

Nazır Karaismailoğlu, gençlerle buluştu

Nazır Karaismailoğlu, peşi sıra Siirt Budun Bahçesi’nde “Gençlerle Mülakat” programına katıldı.

Burada gençlere hitap fail Karaismailoğlu, hayatın mufassal benzeri seyahat olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bu seyahat karşısında sizin önünüze taş koyanlar türlü, önünüzde duvarlar çekilebilir amma sabırla maneviyat ve motivasyonunuzu bozmadan derece derece onların hepsinin üstesinden gelirsiniz. Tığ bunları çokça yaşardık. Tıpkısı devir balkondan düştük ama gene merdivenlerden çıktığımız eyyam oldu. Bıkmadık usanmadık sonucunda planladığınızın üzerinde başarılar elde edebiliyorsunuz.

Yollar türkülerimiz bizim hayatımızın, yaşantımızın aynası. Hayatta muammer olduğumuz sevinçler, sıkıntılar, çileler, türkülere, şarkılara vuruyor. Illet vuruyor çünkü özellikle yollar namına yazılmış onlarca türküler var. ‘Uzun teferruatlı aynı yoldayım, gidiyorum ruz gece.’ Niçin demiş bunu. yahut ‘Yola yolladım seni, yollar yormasın seni’ zira çıkılan yolculuklar çok fer geçiyordu. Çok mufassal sürüyordu. Burada yaşanan sıkıntılar, yolda kalmalar Allah göstermesin yaşanmış bire bir kaymakamlık ve onun sürecinde, bunlar Türkiye’birlikte çok yaşandı. Onun amacıyla bu altyapı açığını tığ 20 yılda büyük ölçüde kapattık. Bakın etraflı tafsilatlı tıpkı el diye niteleyerek türkülerle başlıyor ama Türkiye’üstelik şu dakika uzun ince ayrımsız posta bulunmayan. Hep yollarımız kısaldı ve duble yollar var Türkiye’da çıktı. O yüzden bu ağır yollar keyfe dönüştü. 20 yıl öncesi ile 20 yıl sonrasındaki değişen bir Türkiye bulunmayan gerçekte. Ülkemiz tıpkı büyüklük, vatanımız benzeri, zenginliklerimiz benzeri, değerlerimiz bir. Hemen bire bir konsept değişiyor.”

Karaismailoğlu, konuşmasının arkası sıra gençlerin sorularını yanıtladı.Share: