YANLIŞSIZ Fırka Avcılar İlçe Başkanı Abdullah Küçükoğlu’ndan belediyedeki greve ait açıklama

DOĞRU Fırka Avcılar İlçe Başkanı Abdullah Küçükoğlu, Avcılar Belediyesinde dolgun hisse senedi görüşmelerinde barışma sağlanamaması üzerine iş bırakımı başlatan işçilere bindi verdiklerini belirterek, belediyeyi eleştirdi.

Uray-İş Sendikası İstanbul 2 No’lu Yazıhane ile Avcılar Belediyesi şirketi “Bathonea Bina A.Ş.” adına Toplumsal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası (SODEMSEN) arasında başlayan şişko hizmet akdi görüşmelerinde sözleşme sağlanamaması üstüne işçilerin başlattığı grev, şehremaneti binası uğrunda sürüyor.

Küçükoğlu, partisinin ilçe meclis üyeleriyle beraber AK Fırka Avcılar İlçe Başkanlığında planlı matbuat toplantısında greve ilgili yorum yaptı.

Avcılar Belediyesinin çalışmadığını, işçilerin yaptığı bu haklı mücadeleyi desteklediklerini tamlayan Küçükoğlu, şöyle devam etti:

“Seslerinin duyulmasıyla ait birlikte elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Bu arkadaşlar elleriyle, ayaklarıyla, bedenleriyle çalışıyorlar. Çöpleri buradaki bu işçi kardeşlerimiz topluyor. Eş eylemleri burada henüz öncede gördük. Ne efsus ki CHP zihniyetinde şehremaneti başkanları değişiyor ama eylemler değişmiyor. Belediyenin bütçesi 1,3 bilyon liralık. Hangi eyvah ki bu paralarla işçisinin parasını üstelik ödeyemeyen ayrımsız uray yönetimiyle alın karşıyayız. Olur bu paralara hangi oluyor? Sayın başkana buradan sesleniyoruz; konserler yaptırabilirsin geziler düzenletebilirsin ama yapılması gereken evvel önceki işçinin parasını bayılmak.”

Küçükoğlu, matbuat mensuplarının “Avcılar Belediye Reisi Turan Hançerli, eylemin bitmeme etmesi halinde ilçede çöplerin toplanması üstüne gerekirse İstanbul Büyükşehir Belediyesinden bindi isteyeceği şeklinde beyanda bulundu.” şeklindeki sözleri konusunda “Mantıklı, akıllıca tıpkı idare kişi işçileriyle temizler. O ahit Avcılar Belediyesini kapatsın gitsin, büyükşehir yönetsin. Bu kadar sağgörüsüzlük gibi mi? Haddinden Fazla tahlisiz aynı açıklama.” dedi.

“CHP İlçe Başkanının uzatılan elin havada kaldığı fakat sorunun çözüleceği” şeklindeki tıpkı paylaşımı olduğunun hatırlatılması üzerine Küçükoğlu,”Bu maslahat benzeri günce iş değil, 108 gündür konuşuluyor. 108 günde çözüm bulamayan aynı becerikli deminden hep taca atıyor. Bu problem oturulup elan geçmiş çözülebilirdi.” ifadesini kullandı.

???????

Share: