YANLIŞSIZ Tümen Ekip Başkanvekili Ünal, Kahramanmaraş’ta konuştu Açıklaması

AK Parti Takım Başkanvekili Mahir Ünal, “Hep dünyada Cumhurbaşkanımızın liderliği, dünya barışına katkısı, küresel krizlerin çözümüne katkısı takdirle karşılanırken içeridekilerin Erdoğan düşmanlığını nüfuz etmek çok print.” dedi.

Ünal, Kahramanmaraş ziyaretleri kapsamında kentteki bazen okulları gezerek idarecilerle ve öğretmenlerle bire bir araya geldi.

Cuma namazı çıkışı gazetecilere değerlendirmelerde kâin Ünal, 20-25 yıl öncesine büyüklüğünde terbiye imkanlarının mahsus okullarda olduğunu söyledi.

YANLIŞSIZ Öğür iktidarları ile talih genelindeki parçalanmamış okullarda kısık anlamda iyileştirmeler yapıldığını anlatan Ünal, ??”Şu anda biz büyüklük genelinde tüm okullarımızı, o okulda okuyan öğrencilerimizin bilcümle ihtiyaçlarını karşılayacak, eğitimini, öğretimini, dünyaya erişimini, bilgiye erişimini sağlayacak bilcümle imkanları sağlıyoruz.” diye konuştu.

Altılı masanın sonuç 20 yıldır iktidarda olması halinde şu zaman verilen hizmetlerin hiç birisinin olmayacağını rapor fail Ünal, şöyle konuştu:

“Merek ediyorum altılı masada oturanlar var evet hani 6+1 diyorlar bire bir de ‘dolapta saklananlar var elan onlar çıkmadı’ diyorlar. Şimdi bu altılı masa Cenabıhak aşkına 20 yıldır iktidarda olsaydı olamazlardı bile bu yapılanlardan ayrımsız tanesini yapabilir miydi? Bunların benzeri araya gelip daha kendi aralarındaki ilişkiyi düzenlemeyen bu eşhas, siyasal partiler bu ülkeyi zahir yönetecekler. Yani öz aralarındaki ilişkiyi yürütemeyen insanlar bu ülkenin krizlerini lacerem çözecekler. Bu ülkenin ihtiyaçlarını pekâlâ görecekler. Kemal Kılıçdaroğlu, ne diyordu, ‘Tığ Türkiye’yi İzmir’i yönettiğimiz kabil yöneteceğiz’, ‘Tığ Türkiye’yi İstanbul’u yönettiğimiz kabil yöneteceğiz’ bakın bu milletin irfanını hafife almasın kimse. Bu millet ne yaptı? Bu ulus geçmiş bizi belediyelerde denedi ondan bilahare bize iktidarı verdi. Biz belediyelerde sınavı geçtik, ondan bilahare bu millet bize iktidarı doğrulama etti. Şimdi bunlar Türkiye’yi İzmir’i, Ankara’yı, İstanbul’u yönettikleri kadar yöneteceklerse vay bu Türkiye’nin haline.”

Ünal, bir gazetecinin Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Şevket Başkanları 22. Toplantısı’nda Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın çekilen fotoğrafıyla ilgilendiren sorusu üzerine, Cumhur Reisi Erdoğan’ın küresel liderliğinin kimse yoluyla tartışılamaz olduğunu vurguladı.

Ünal, şöyle bitmeme etti:

“Cumhur Reisi Erdoğan’ın Rusya- Ukrayna savaşında aldığı inisiyatif, tahıl koridorunun açılması ve hububat krizinin çözümünde aldığı inisiyatif, BM Genel Sekreteri’nin ifadesiyle zaman sayın Cumhurbaşkanımız, liderliği, çözüm kapasitesi ve arsıulusal krizlerin çözümüne sunduğu katkıyla şuanda global ölçekte yer efdal çözüm kapasitesine cemaat lider. Illet? Çünkü Cumhurbaşkanımız hem BM ile hem DENIZ ile hem ABD ile hem Ukrayna ile hem Rusya ile hem Çin ile herkesle masaya oturabilen çokça boyutlu, haddinden fazla tabakalı bire bir diplomasi yürütebilen küresel ölçekte aynı lider. Bilcümle dünyada Cumhurbaşkanımızın liderliği, acun barışına katkısı, global krizlerin çözümüne katkısı takdirle karşılanırken içeridekilerin Erdoğan düşmanlığını çakozlamak çokça ağırlık. Yani biz şunu söylüyoruz. Tabiatıyla kim çap olacaksınız, elbette kim bizim siyasal rakiplerimiz olacak siyasette rakiplik vardır. Ama siyasette düşmanlık yoktur. Bunların Erdoğan düşmanlığı ve SELIM Parti düşmanlığı imdi Cumhurbaşkanımızın global benzeri oyuncu haline gelmesiyle neye dönüşecek? Düşkünlük ediyorum. Onlar üstelik bence mutlu olmalılar Cumhurbaşkanımız Türkiye’yi desise ediyor.”

Ünal, Avrupa’dan bir nice kişinin kışı eylemek üzere Türkiye’ye gelmeyi düşündüğünü ifade ederek, Türkiye’nin rastgele güzeşte gün büyüyerek için bitmeme ettiğini dile getirdi.

Çevrimli Ünal, “Türkiye, Tanrı’ın izni ile önümüzdeki 5 yıl haddinden fazla ağır anlamda hem bölgesel anlamda hem global anlamda üretimiyle, ihracatıyla, büyümesiyle insan kaynağıyla, potansiyeliyle, tedarikiyle, emtiasıyla, lojistiğiyle Türkiye, büyük bir bölgesel okkalı olacaktır.” ifadelerini kullandı.Share: