Yeniden Bolluk Partisi Umumi Başkanı Erbakan, Ağrı’da partisinin toprak kongresinde konuştu Açıklaması

Baştan Refah Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “Erbakan hocamız, bilcümle politik hayatı süresince ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla savaşım etti.” dedi.

Fatih Erbakan, Veca Halk Yetişek Müdürlüğü Salonunda planlı partisinin 2. Çarpık Çurpuk İl Kongresi’nde, babası Necmettin Erbakan kabil gelişigüzel ırktan ve seçme kesimden insanın dertleriyle dertlendiklerini söyledi.

Bununla gelişigüzel çözüm hazfetmek için yola çıktıklarını belirten Erbakan, şöyle konuştu:

“Erbakan hocamız, bilcümle siyasi hayatı boyunca ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla mücadele etti. Onun için Balkı’nın Kayseri’den, Bingöl’ün Konya’dan, Diyarbakır’ın de Sakarya’dan tıpkı farkı yoktu. Üste ve hassaten Doğu ve Güneydoğu Küçük Asya illerinin çıktı ihtiyacı olduğundan dünya politik hayatı boyunca yer büyük hizmetleri ve yatırımları bu bölgeye yaptı. Cenabıhak ongun bereketli yağmur etsin. Tanrı binlerce öğün razı olsun. Teferruatlı yıllar boyunca boşlama edilmiş, üvey çocuk muamelesi görmüş illerimiz Erbakan hocamız sayısız yapılış kazandı. Çünkü bağlılık sadece lafla olamaz. Bu sevginin hayata geçmesi için fiili adına icraat ve aşama alaşağı etmek gerekir. Erbakan hocamız, bu sevgisini lafta ve sözde aynı merbutiyet olmadığını atmış olduğu adımlarla gösterdi.”

İstanbul Sözleşmesi’nden bahseden Erbakan, şunları kaydetti:

“Eş kadına, koca erkeğe evliliklerin resmi ve hukuki altyapısını yapmak üzere imzalanan bir sözleşmedir. Allah koruma görevlisi. Hastalık o sözleşmede eş adam demiyor da partnerler diyor. Sülale eş arasındaki şiddet değil, ebeveyn arasındaki güç değil, sebep partnerler arasındaki takat deniliyor. Zira partnerde kadın eş olma şartı bulunmayan. Koca erkeğe de müşterek oluyor. Karı kadına üstelik şerik oluyor. Dünyaevi ve nikah olması kayıt değil. Beraber yaşasan bile hissedar oluyorsun. Sülale kavramı denen benzeri kavram kullanmıyor. Ev içi hüküm demiyor. Sülale içi gayret diyor. Böyle benzeri sözleşmeyi ‘meclis çoğunluğunu elde edersem ifham etmek önceki işim olacak’ diyen benzeri altılı masadan bu ülkeye ve bu millete bire bir yarayışlı dirimlik mi Tanrı aşkına, elbette ki gelmez.”

fiks menü ile gidilen seçimde mevcut başbuğ Okumuş Kuruş, yeniden komutan seçildi.

Program, Erbakan’ın partisine katılan bakir üyelere rozet takmasıyla sona erdi.Share: