Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, Divriği Pilav ve Hars Şenliği’ne Katıldı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yakacık Mesire Alanı’nda düzenlenen 59. Geleneksel Pilav ve Hars Şenliği’ne katıldı.

Yenimahalle Belediyesi’nin eş sahipliğinde Ankara Divriği Ekin Derneği aracılığıyla planlı Geleneksel Pilav ve Ekin Şenliği’nin 59’uncusu Yakacık Mesire Alanı’nda gerçekleşti.

Şenliğe, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra CHP Ankara Milletvekilleri Uğurlu Bingöl ve Meram Buyruk, CHP Ankara İl Başkanı Büyük Vukuf Akil, siyasal parti temsilcileri, sivil cemiyet kuruluşları yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

“ANADOLU KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMAK HEPİMİZİN BOYNUNUN BORCUDUR”

Yerel sanatçıların hayal aldığı etkinlikte Sivaslılar, halay çekerek iyice havanın tadını çıkardı. Programda Divriği’nin yerel lezzeti olan balıketinde bulgur pilavı, yufka atlatmak ve ayranla gelişigüzel alanı dolduran binlerce vatandaşa izzetüikram edildi.

Şenlikte katılımcılara seslenen Komutan Yaşar, Divriğililer’i Yakacık’ta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Göreve geldiğim günden beri memleketli derneklerine önem veriyorum. Zira bu dernekler gelenek göreneklerimizin yaşatılmasına, ülkemizin bağlanak ve bütünlüğünün korunmasına ulama sağlıyor. Bu sevinç yıllardır Yakacık Mesire Alanımızda yapılıyor, bundan dahi ayrıca bahtiyarlık duyuyorum. Küçük Asya kültürünü yaşatmak hepimizin boynunun borcudur. Bu kültürün yaşatılması amacıyla say harcayan herkese teşekkür ederim” dedi.

Share: