Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, Karslılarla Bire Bir Araya Geldi

Yenimahalle Belediye Reisi Fethi Yaşar, Yakacık Mesire Alanı’nda Karslılar’ı ağırladı. Kars ve Mekân İlleri Demokrat Dernekler Federasyonu marifetiyle bu yıl 14’üncüsü düzenlenen piknikte türküler söylendi, halaylar çekildi.

Komutan Fethi Yaşar’ın familya sahipliğinde yüzlerce Karslı’nın benzeri araya geldiği etkinliğe, CHP Ankara Milletvekilleri Uğurlu Bingöl, Nihat Yeşil, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Şehremaneti Komutan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, STK yöneticileri ve uray sedir üyeleri üstelik katıldı.

“BAĞIMSIZ BÜTÜNLÜĞÜMÜZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Piknikte vatandaşlarla uzun uzun arkadaşça eden Yaşar, “Ülkemizin tam dahi bu manzaralara ihtiyacı var. Bağlantı, muadele, muadele ve dayanışma süresince umum ele, kalpgâh yüreğe olduğumuz bu ortamları görmeye ihtiyacımız var. Bu ülkeye cemaat çıkacağız. Müstakil bütünlüğümüze cemaat çıkacağız” dedi.

“KIŞMIRI BULUTLARI BİRLİKTE DAĞITACAĞIZ”

Kars ve Çevre İlleri Demokrat Dernekler Federasyonu Başkanı Tuncay Sönmez birlikte verdiği desteklerden kıran Komutan Yaşar’a Karslılar namına teşekkürname ederken, toplumsal yerine el aynı süreçten geçildiğine vurgu yaptı. Sönmez, “Ekonomik olarak el günlerden geçiyoruz. Sosyal anlamda el günlerden geçiyoruz. Ama bu karaca bulutları bağlantı ve beraberliğimizle, sosyal duyarlılığımızla, örgütlenerek dağıtacağız” dedi.

Share: