Yenişehir Belediyesinin desteğiyle YKS’ye hazırlanan 200 mektepli sükse sağladı

Diyarbakır’da Yenişehir Belediyesince kurulan kıraathanelerde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan 200 mektepli başarılı oldu.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Yenişehir Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğüne ilişkin “Rabia-Gaz Yağı Adeviyye Avrat Kültür ve Görüşme Merkezi”, “Aliya İzzet Begovinç Cahillik ve Kültür Sarayı”, Nev Mekan ve Ahi Evran Kök Mekan İlk Baharat Kavim Kıraathanesinde yüzlerce öğrenci YKS’ye hazırlandı.

Bu öğrencilerden 200’ü tercih ettikleri bölümlere oturma hakkı kazandı.

Açıklamada görüşlerine saha sunulan Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Komutan Vekili Tasavvur Beşikci, “Yenişehirli çocuklarımız ve gençlerimiz bu kıraathanelerimizde hem ders çalışabiliyor hem dahi ibret molalarında masa tenisi, satranç kadar sporun muhtelif dallarıyla sosyalleşebilme imkanı buluyor. Değme sene haddinden fazla sayıda gencimiz kıraathanelerimizde ibret çalışıp mütenevvi sınavlara hazırlanmakta. Bu sene de sınavlara giren 200 öğrencimiz istedikleri üniversitelere yerleşti. Bu bizler amacıyla birer kıvanma vesilesi. Bu vesileyle gençlerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, gençlerimize bundan sonraki eğitim bilimi hayatlarında sükse diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: