Yeşil Varto Spor: 3 Cizre Serhat Spor: 0

Lehçe Toy Tabur (BAL) 1. Grupta savaşım fail Yeşil Varto Spor, evinde misafir ettiği Cizre Serhat Spor’u 3-0 mağlup etti.

Muş’un Varto ilçesinde yenilenen spor sahası davul zurna eşliğinde açılışı gerçekleştirildi. Stat’ın yenilenmesiyle Yeşil Varto Spor imdi maçlarını burada yapacak. Varto İlçe Stadı’nda saat 13.00’bile başlayan müsabakanın ölçülü hakemliğini Van bölgesinden Muhammet Ahi Özbek yaparken, taraf hakemleri ise Veca bölgesinden Elif Yılmayan ve Hakkari bölgesinden Hakkı Can Karadeniz yaptı.

Her iki takımında kontrollü başladığı müsabakada aile sahibi ekip 32. dakikada Mesut Duygusal Özen’in attığı golle ilk yarıyı 1-0 önde kapattı. İkinci yarıya da aceleci başlayan sülale sahibi kol Mesut Duygusal Özen’in 71. dakikada attığı golle durumu 2-0 yaptı. Yarışma boyunca oyunun hakimiyetini elinde tutan ocak sahibi ekip 75. dakikada Serkan Gül’ün attığı golle durumu 3-0 yaptı. Maçın ferasetsiz kalan kısmında gol olmayınca familya sahibi mızıka maçı 3-0 kazanarak 24 puanla 2. sıraya yükseldi.

Müsabakayı izleyen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Muş Temsilcisi Kemal Türker, “Bu dönüş güzelce tıpkısı havada Yeşil Varto Spor’un sevincini yaşıyoruz. Yeşil Varto Spor’umuz elan öncesinde Muş Site Stadyumunda maçlarını oynuyordu. Sıhhatli olsunlar bir hafta içerisinde bütün yöneticilerin katkılarıyla çokça sunturlu ayrımsız sahaya kavuştuk. Soyunma odaları, hakem odaları var. Emeği geçen seçkin kestirme teşekkür ediyoruz. Valimize, kaymakamımıza ve Toyluk Spor İl Müdürümüze teşekkür ederiz. Varto bakir aynı tesise kavuştu. Maçlar burada oynayacak. Burada oynamasını isteyenlerden sunma çokça birisi dahi benim. Varto’birlikte uğur şişman, şampiyonluğu bizde istiyoruz. Yeşil Varto Spor’umuzu önümüzdeki mevsim 3.lige iletilmek istiyorum” dedi.

Sezonun önce maçını öz düzlük ve seyircilerinin uğrunda oynadıklarını tabir eden Ustalık yönetmen Sadettin Özer “Varto halkından çok iyice tıpkısı sargı gördük. Çok adamakıllı tıpkı karşılaşma oldu ve 3 puanı aldığımız amacıyla mutluyuz. Şampiyonluğa güvenli adımlarla gidiyoruz. Bu sene bu bando böke olacak. Buna yürekten inanıyorum. Futbolcu kardeşlerimle olan inancımdan ekolojik ortam bu yıl yeşil Varto Spor Allah’ın izniyle 3.lige çıkacaktır” dedi.

Varto’dahi ilk kez oynana bir maç olmakla gelişigüzel gayet domuzuna benzeri gelgel içerisinde tıpkı futbol oynandığını dile getiren Yeşil Varto Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Münevver Durmuş ise “Yeşil Varto Sporu kutluyorum. 3 golle 3 puanı aldık haddinden fazla tam bire bir futbol oldu. Dikkatimi çekici bir bahis oldu. Varto’nun spora ve futbola olan aşkı benzeri başkaydı. Ayak Topu tıpkısı ilin yahut bir ilçenin aynasıdır. Emeği sabık seçme kese teşekkür ederiz” dedi.

Maç bitiminden sonraları sporculara verilen yemeğin ardında maç hazar ve muadele havası içerisinde sona erdi. – MUŞ

Share: