Yıpranmamış Kiraladığı Eve Elektrik Bağlatamayan Kadirlili Yurttaş: “Hep Zamlardan Şikayetçi, Bizde Hareketlilik Namevcut”

HÜCCET DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde hayatiyetli Emine Ağar, ilkokul ahit ilk kiraladığı eve, sokakta ağaç olmadığı için neşelilik bağlanamadığını öğrendi. Duruma tepki gösteren Ağar, “Biz, dolabımızdaki eşyalarımızı komşunun dolabına koyduk. Telefonlarımızı komşuda yükleme ediyoruz. Balkonda oturuyoruz, bitişik balkonun ışığını yakıyor, oradan faydalanıyoruz… Hep şikayet ediyor, ‘elektriğe bindirim mevrut, işte şöyle ödeyemiyoruz, böyle ödeyemiyoruz’; bizim elektriğimiz bulunmayan, biz ne yapalım” dedi.

Kadirli’nin Şehit Mustafa Esmer Mahallesi’nde yıpranmamış kiraladığı eve, sokakta direk olmadığı üzere zindelik bağlanamadığını öğrenen Emine Ağar, duruma reaksiyon gösterdi. Ağar, “Biz, buraya ilkokul zaman geçmiş kiraya geldik. Kiraya gelirken baktığımızda hiç ilgi etmedik, faaliyet direğinin olup olmadığına. İçeri girdiğimizde baktık, faaliyet bulunmayan. Aile sahibine sorduk, ‘Hareketlilik bozukluk namevcut?’ Elektrik direği olmadığı amacıyla zindelik sıkıntısı olduğunu söyledi. Buradaki komşular de birbirinden alıyormuş, meydan altından götürüyormuş birbirlerine. Yani burada direk olmadığı için dağıtım şirketi canlılık aboneliği üstelik veremiyor. Elektrik saatleri var herkeste. Abonelik olmadığı üzere iştirak ağaç bile dikmiyor” diyerek konuştu.

“KOMŞUNUN BALKONUNDAKİ IŞIKTAN FAYDALANIYORUZ”

Emine Ağar, ZÜMRÜDÜANKA Haber Ajansı’na şunları söyledi:

“Biz, dolabımızdaki eşyalarımızı komşunun dolabına koyduk. Telefonlarımızı komşuda yükleme ediyoruz. Balkonda oturuyoruz, bitişik balkonun ışığını yakıyor, oradan faydalanıyoruz. Bu yüzyılda bilmiyorum hakeza, üç parça bala var, karanlıkta oturuyoruz. Ferda bire bir gün ekol açılacak, derslerine çalışacaklar; bütünü benzeri bariyer, hepsi bire bir sıkıntı. Ne olacak, pekâlâ çözülecek bilmiyoruz ama tevzi şirketinin aynı zaman önce bu duruma hal bulmasını istiyoruz. Bütün şikayet ediyor, ‘zindelik zammı, elektriğe remiks mevrut, işte şöyle ödeyemiyoruz, hakeza ödeyemiyoruz’; bizim elektriğimiz bulunmayan, tığ ne yapalım?”Share: