YOZGAT TA GÜN DOĞUSU EKSPRESİ’ NİN VAGONU RAYDAN ÇIKTI

ANKARA’dan Kars’a giden Doğu Ekspresi’nin aynı vagonu, Yozgat’ın Şefaatli ilçesine tutkun Caferli köyü muhik raydan bundan sonra. Ilçe dolayısıyla Ankara- Kayseri demir yolu tahminî 5 saat ulaşıma kapandı. Yolculara geçmiş olsun dileğinde mevcut Yozgat Valisi Ilbay Ziyalı Çelik,, “Allah’a şükür can ve dünyalık kaybımız bulunmayan” dedi.

Yerköy Şimendifer Garı’ndan saat 24.00’te hareket eden Şark Ekspresi’nin ikinci vagonu, kısaca muallel saat sonra sonra Şefaatli ilçesine mecbur Caferli köyü gerçek raydan bundan sonra. İkinci vagondaki yolcular peş vagonlara alınarak katar eksantrik bir lokomotifle gene Yerköy Şimendifer Garı’na çekildi. Daha sonra trendeki yolculara rızık dağıtıldı.

Yozgat Valisi Vali Nur Çelik, Yerköy Kaymakamı Muharrem Coşgun ve Yerköy Belediye Reisi Ferhat Yılmaz dahi gara gelerek yetkililerden vukuf aldı. Ilbay Çelik, yolculara önceki olsun dileklerinde bulunarak, “Tanrı’a şükür fert ve mal kaybımız namevcut. Celal çıpa yollarındaki arkadaşlarımızın fenomen yerindeki çalışmaları bitmeme ediyor. Tığ treni Yerköy istasyonumuza çektik. Malatya’ya giden bir trenimizdeki yolcularımızı bile burada mihman ediyoruz. Devletimizin kül imkanları vatandaşımızın hizmetinde. Cenabıhak beterinden korusun” dedi.

Ilçe nedeniyle kestirmece 5 saat ulaşıma kapanan Ankara-Kayseri hattı, TCDD ekiplerinin ateşli çalışması sonucu baştan ulaşıma açıldı.Share: