Zırh ve bıçaklı kavganın dehşete düşüren görüntüleri kamerada

Karaman’dahi iki husumetli yaşlı adamın çıkmaz ortasında birbirlerine bıçak ve silahla saldırarak yaralamasının dehşete düşüren görüntüleri ortaya bundan sonra.

Olay, evvel saat 09.50 sıralarında Fenari Mahallesi 293 Sokak’ta yaşandı. İddiaya göre, benzeri et kafalı oldukları öğrenilen ve aralarında sövme ika meselesi yüzünden yağılık kâin Zekeriya K. (67) ile Hayrettin A. (58), çarşıda karşılaşarak tartışmaya başladı. Temas iki nefer beyninde yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmemesi için tanıdıkları araya girerek tarafları ayırdı.

“Dehşet anları kameraya yansıdı”

Husumetli olan Zekeriya K. ile Hayrettin A’nın birbirlerine bıçak ve silahla saldırarak yaralamasının dehşete düşüren görüntüleri ortaya daha çok. Tıpkı işyerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, olayın yaşandığı çıkmaz üzerindeki evine kaldırımdan tabanvay gitmekte olan Hayrettin A., aynı sokakta posta ortasında yürüyen husumetlisi Zekeriya K. ile karşılaşarak tartışmaya başladı. İkili ortada ağız dalaşı bitmeme ederken, Zekeriya K., belinden bıçağı, Hayrettin A. de belinden tabancayı çıkardı. Zekeriya K., benzeri süre bilahare elindeki bıçakla biranda Hayrettin A’nın konusunda yürüdü. O sırada arka arka kaçmaya müteharrik Hayrettin A. ise park yeri halindeki otomobile çarparak yere düştü. Zekeriya K., yere düşen Hayrettin A’ya elindeki bıçağı saplamaya başladı. Hayrettin A. dahi elindeki tabancayla Zekeriya K’ye 1 el elem ederek göğsünden vurdu. Göğsünden vurulan Zekeriya K., yerde kaldı. İki nemli adamın çekişme ettiği tam sokaktan geçmekte olan iki vatandaşın cebe sesi üstüne olay yerinden kaçtığı görüldü.

“2 halk daha keskin ettikten sonra sigara içti”

Hayrettin A., silahla göğsünden vurulduktan sonraları yerden kalkamayan Zekeriya K’nin başına gelerek önceki ayağına sonradan birlikte göğsüne birer halk daha incitici etti. Silahını beline koyan Hayrettin A., elan sonra yere sakıt sigara paketinden çıkardığı sigarayı yakarak yaralının başında içmeye başladı. Bacağı, kolu ve akıl bölgesinde bıçak yarası olan Hayrettin A., evinin önüne anbean polisi beklemeye başladı.

“Yaralılar aynı hastaneye kaldırıldı”

Çevredeki vatandaşların vukuf vermesiyle görüngü namına sağlık ve çok sayıda polis ekibi gönderme edildi. Gaileli seçme iki kişi dahi görüngü yerine mevrut ambulanslarla kaldırıldıkları Karaman Yetişek ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Göğsüne ve bacağına çıkacak eden 3 kurşunla yaralanan Zekeriya K’nin esenlik durumunun halen ciddiyetini koruduğu ve kısık bakımda tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Hayrettin A’nın ise tedavisinin tamamlanmasının arkası sıra taburcu edilerek gözaltına alındığı bildirildi. – KARAMANShare: