Zonguldak gündem haberi: YANLIŞSIZ Öğür Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, Zonguldak’ta konuştu Açıklaması

AK Tümen Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Şehirlerin kalkınmasında sunma ana prensip; şehirlerin geleceği, o şehirde güçlü evcil yöneticilerin ufuklarıyla akıllıcasına orantılıdır.” dedi.

Zonguldak’ta tıpkısı otelde planlı AK Öğür Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı’nda konuşan Özhaseki, Bartın’ın Amasra ilçesinde maden ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Cenabıhak’tan yağmur, yakınlarına mebde sağlığı diledi. Özhaseki, katılımcılardan patlamada yaşamını yitirenler üzere Fatiha suresini okumalarını istedi.

Dua edilmesinin peşi sıra konuşmasına devam eden Özhaseki, şehirlerin ömürlerinin devletlerinkine nazaran henüz mufassal olduğunu söyledi. Özhaseki, insan ilişkilerinin, medeniyetin ve hoşgörünün şehirlerde geliştiğini dile getirerek şöyle devam etti:

“İnsan, adeta şehirleri kurduğu yerde kendisi de bire bir disiplinden, terbiyeden zarif. Şehirler aktif organizmalar. Kimesne şehirlere taştan, topraktan ibaret kabilinden bakmasın. Yaşıyorlar. Onlarda tıpkı tıpkı yavru üzere bakım istiyor, onur istiyor, gözetilmek istiyor, üstüne titrenmek istiyor. Bunlar bihakkın yapılınca site gelişiyor, büyüyor. Değilse o site adım adım geriliyor. Bir herif hayatına benziyor. Ayrımsız apayrı kalça ise devletler beyninde rekabet var amma şehirler arasında üstelik rekabet var. Bu kentler arası rekabette uray başkanlarımız zamanın ruhunu kari ve ona uygun bir şekilde davranır, çalışır, himmet ederse şehirleri tıpkısı kadem daha öne götürürler. Şehirlerin kalkınmasında arz asıl ilke; şehirlerin geleceği, o şehirde tüvana domestik yöneticilerin ufukları ile akla yatkın orantılıdır.”

“Bu ülkede adeta sessiz tıpkısı devrimi yaşattık”

AK Öğür hükümetlerinin 20 yıldır iktidarda olduğuna işaret fail Özhaseki, “Haddinden Fazla şükür bu ülkede adeta ağızsız aynı devrimi yaşattık. Zonguldak’ta koşa sefer, 80 sene boyunca 14 kilometre, 20 yılda ise 178 kilometre. Tünel sayısı demin yeni yapılanlarla 42’yi buluyor. Kimi Vakit çap cenaplar şöyle söylüyor; ‘Babanızın parasıyla mı yapıyorsunuz? Devletin bütçesini kullanıyorsunuz.’ Evet 80 almanak iktidarlar, kendi paralarını mı kullandılar? Bizimle ayrımsız yetkiye topluluk değiller miydi? Soruyoruz onlara. Biz torbanın dibini büzdük, çaktırmadan verdirmiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Özhaseki, cumhuriyetin kuruluşundan DÜRÜST Tümen dönemine kadar ulaşım alanında yapılan yatırımlara değinerek “Hoppadak Zonguldak’ta değil, erişim anlamında cümle Türkiye’birlikte yaptığımızın zekatını yapmamıştır 80 yıldaki hükümetler. Hiçbirini kötülemek üzere söylemiyorum. Ne kadar hizmet yapmışlarsa ellerine sağlık. Cenabıhak razı olsun. İnsanların gönlünde ne büyüklüğünde düzlük etmişlerse ona bile bizim diyecek ayrımsız şeyimiz namevcut. Ama tığ iddialı olduğumuzu yorumlamak için söylüyoruz bunları.” dedi.

Toplantıya, Zonguldak Belediye Reisi Ömer Muhik Alan, SELIM Parti İl Başkanı Muammer Orion, Minval İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek, AK Tümen ilçe ve kasaba şehremaneti başkanları, şehremaneti ve il umumi divan üyeleri ile ilçe başkanlığı yöneticileri katıldı.

Share: