ZONGULDAK – Özhaseki: “Bu ülkede adeta sessiz ayrımsız devrimi yaşattık”

DÜRÜST Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Şehirlerin kalkınmasında arz asıl öge; şehirlerin geleceği, o şehirde ruhlu yerel yöneticilerin ufuklarıyla akıllıcasına orantılıdır.” dedi.

Zonguldak’ta bire bir otelde planlı DOĞRU Tümen Evcil Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı’nda mütekellim Özhaseki, Bartın’ın Amasra ilçesinde maden ocağında meydana mevrut patlamada hayatını kaybedenlere Tanrı’tan rahmet, yakınlarına kelle sağlığı diledi. Özhaseki, katılımcılardan patlamada yaşamını yitirenler için Fatiha suresini okumalarını istedi.

Dua edilmesinin peşi sıra konuşmasına bitmeme fail Özhaseki, şehirlerin ömürlerinin devletlerinkine göre henüz uzun olduğunu söyledi. Özhaseki, kayırıcı ilişkilerinin, medeniyetin ve hoşgörünün şehirlerde geliştiğini dile getirerek şöyle bitmeme etti:

“İnsan, adeta şehirleri kurduğu yerde kendisi birlikte tıpkısı disiplinden, terbiyeden geçer akçe. Şehirler faal organizmalar. Kimesne şehirlere taştan, topraktan ibaret üzere bakmasın. Yaşıyorlar. Onlarda bir benzeri yavru kadar bakım istiyor, onur istiyor, gözetilmek istiyor, üzerine titrenmek istiyor. Bunlar gerçekten yapılınca kent gelişiyor, büyüyor. Değilse o şehir yavaş yavaş geriliyor. Tıpkı kayırıcı hayatına benziyor. Bire Bir başka kaide ise devletler ortada rakiplik var amma şehirler arasında üstelik rekabet var. Bu kentler arası rekabette belediye başkanlarımız zamanın ruhunu kari ve ona akla yatkın tıpkı şekilde davranır, çalışır, çaba ederse şehirleri tıpkısı etap henüz öne götürürler. Şehirlerin kalkınmasında yeryüzü anne öge; şehirlerin geleceği, o şehirde hayatiyetli evcil yöneticilerin ufukları ile akıllıca orantılıdır.”

“Bu ülkede adeta sessiz bire bir devrimi yaşattık”

YANLIŞSIZ Tümen hükümetlerinin 20 yıldır iktidarda olduğuna işaret fail Özhaseki, “Haddinden Fazla şükür bu ülkede adeta sessiz tıpkısı devrimi yaşattık. Zonguldak’ta çift kat, 80 sene süresince 14 kilometre, 20 yılda ise 178 kilometre. Tünel sayısı demin yıpranmamış yapılanlarla 42’yi buluyor. Ara Sıra aykırı cenaplar şöyle söylüyor; ‘Babanızın parasıyla mı yapıyorsunuz? Devletin bütçesini kullanıyorsunuz.’ Tamam 80 yıllık iktidarlar, öz paralarını mı kullandılar? Bizimle bire bir yetkiye erbap değiller miydi? Soruyoruz onlara. Tığ torbanın dibini büzdük, gizlice verdirmiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Özhaseki, cumhuriyetin kuruluşundan AK Öğür dönemine büyüklüğünde muvasala alanında yapılan yatırımlara değinerek “Takkadak Zonguldak’ta değil, ulaşım anlamında bütün Türkiye’birlikte yaptığımızın zekatını yapmamıştır 80 yıldaki hükümetler. Hiçbirini çamurlamak amacıyla söylemiyorum. Ne kadar hizmet yapmışlarsa ellerine afiyet. Tanrı razı olsun. İnsanların gönlünde hangi kadar kayran etmişlerse ona dahi bizim diyecek bir şeyimiz bulunmayan. Amma biz iddialı olduğumuzu belirtmek amacıyla söylüyoruz bunları.” dedi.

Toplantıya, Zonguldak Şehremini Ömer Sevap Düzlük, AK Tümen İl Başkanı Muammer Avcı, Suret İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek, DÜRÜST Parti ilçe ve çevre şehremaneti başkanları, belediye ve ülke genel meclis üyeleri ile kaymakamlık başkanlığı yöneticileri katıldı.

Share: