36 yıl geçmiş yıldırı örgütünün martir ettiği 8 sivil törenle anıldı

36 yıl ilk yıldırı örgütünün martir ettiği 8 sivil törenle anıldı

Aradan 36 sene geçti ama acılara önce günkü gibi

MARDİN – Mardin’in Nusaybin ilçesine merbut Açıkyol Mahallesinde 7 Mart 1987’de PKK’lı teröristlerce katledilen 6’sı bala 8 vatandaşın acısı tazeliğini korurken şehitler, mezarları başında anıldı.

PKK’lı teröristler, 7 Mart 1987’de Açıkyol Mahallesine gerçekleştirdikleri saldırıda, Şerini Bronz (24), Selma Tunç (16), Baht Tunç (6), Şerife Tunç (50), Cumhur Bronz (54), Bedran Yiğitlik (17), Süleyman Izanlı ve Hakikat Ihatalı’ı şehit etmişti. 36 sene önce şehit edilen 6’sı çocuk 8 kişinin acıları tazeliğini korurken, şüheda mezarları başında anıldı. Kur’an-ı Cömert okunarak başlanılan yâd programına, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı ve kaymakamlık protokolü katıldı.

“Akıbet terörist namevcut olana büyüklüğünde mücadelemiz bitmeme edecek”

Nusaybin Kaymakamı ve Uray Başkan Vekili Ercan Kayabaşı terörün kökünü kazıyacaklarını belirterek, “Akıbet terörist bulunmayan olana büyüklüğünde mücadelemiz devam edecek. Azimli bir şekilde bitmeme edeceğiz. 8 vatandaşımız 1987 yılında şehit edildi. 8 vatandaşımızın 6’sı yavru yaştaydı. Bu terör örgütünün ne kadar merhametsizce olduğunun kanıtıdır. Halkımızı şurası bilmeli kim devletimiz terörle mücadelede sonuç mertebe kararlı ve güçlüdür” şeklinde konuştu.

Share: