Ahlat’ta kadına yönelik hızlı savaşım toplantısı düzenlendi

Bitlis’in Yabani Armut Kaymakamlığı başkanlığında ‘Kadına Yönelik Fıldır Savaş Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme’ toplantısı yapıldı.

Toplantıda Güvenlik Müdürlüğü ve Adilcevaz Içtimai Bakım Merkezi Müdürlüğünde işyar personeller tarafından bilgilendirmeler yapıldı. Aile içi ve kadına müteveccih şiddete bozukluk olan soylu erki, toplumsal, psikolojik, kültürel gibi riziko artırıcı faktörlerin kaza bazında değerlendirmesi, bahis konusu risk artırıcı faktörlere karşı mücadelede alınacak önlemler değerlendirildi. Avrat Ivedi Destek (KADES) uygulamasının yaygınlaştırılması amacıyla bilinçlendirme faaliyetleri ile ev içi kadına müteveccih hızlı mücadelede ferah uygulama örneklerinin yaygınlaştırılması amacıyla planlanan bilgilendirmelerin sahadaki çalışmalarıyla ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Toplantıya Adilcevaz Kaymakamı Çakal Armudu Kaymakam Vekili İsmail Demir, Yabani Armut Belediye Reisi A. Mümtaz Çoban, Yabani Armut Meslek Yüksekokulu Müdürü Harun Cömert, Güvenlik Başmuallim Vekili Talet Avşar, bilge Tuğba Yılmayan, Cingöz Komutanı Binbaşı Ömer Kartaler ve ilgilendiren hava amirleri katıldı. – BİTLİS

Share: