Akıbet An | Çorlu Atatürk Havalimanında kaymakamlık kırım ve yangın tatbikatı yapıldı

Tekirdağ’ın Dertli ilçesindeki Atatürk Havalimanında kaza kırım ve hararet tatbikatı gerçekleştirildi.

Heybet Gelgel Meydanları İşletmesi ve Dertli Kaymakamlığı tarafından planlı tatbikatta, senaryo gereği zarfında 120 yaya ve 4 mürettebatın bulunduğu KTY Havayollarına ait Ankara-Çorlu seferini yapan KT 4125 nöbet sınırlanmış A-717 tipindeki palyatif uçağı baş aşağı sırasında piste tekerlek koyduğu esnada ense sıhhatli ongun tekeri patladı. İniş takımı kırım yaparak pistte sürüklenen uçak, 0-4 pist başı devamında yer alana çıkarak sıhhatli kanat üzerine yattı.

Uçağın motosiklet bölümünde cuşiş başladı.

Yangına, kurtarma ve cuşuhuruş söndürme araçları müdahale etti. Istirdat personeli ile Havalimanı Hudut Afiyet Ekibi yaralılara ilk müdahaleyi gerçekleştirdi.

-“Liyakatli tıpkı manevra oldu”

Hastalıklı Kaymakamı Mustafa Eldivan, tatbikat sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, yararlı tıpkısı manevra yapıldığını söyledi.

Çorlu Havalimanının Trakya’nın yegâne hava meydanı olduğunu anımsatan Eldivan, “Heybet Albeni Meydanları İşletmemizin genelgesi ve önergeleri doğrultusunda anbean bire bir kaymakamlık olacakmış kabil ekiplerimizin amade ve disiplinli aynı şekilde olması gerekir. Su ve kimyevi maddeler ile bu arada gelgel komutanlığımızdan alınan sağlamlaştırma ile beraber kalburüstü benzeri tatbikat oldu.” dedi.

Share: