Alan Topu Kibar Sonbahar Kupası Türkiye Serisi Manisa’da başladı

Manisa’nın Demirci ilçesinde Alan Topu Büyükler Güz Kupası Türkiye Serisi müsabakaları başladı.

Türkiye Tenis Federasyonu, Demirci Kaymakamlığı, Demirci Belediyesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Akıncılar Tenis Kulübünce düzenlenen ve 5 dolaşma sürecek turnuvaya 13 ilden 60 sportmen katıldı.

İlçedeki 4 tenis kortunda yapılacak müsabakalarda lisanslı tenisçi olan Demirci Kaymakamı Fıkdan Kayaç dahi Demirci Akıncıları Spor Kulübüne bağlı 5 sporcu ile turnuvada yarışacak.

Demirci Cahillik ve Spor İlçe Müdürü Bilal Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada Demirci’nin ulusal spor turnuvalarına sülale sahipliği yapmaya devam ettiğini belirterek, “Turnuva 9 Eylül’de final maçları ve yürek töreni ile sona erecek.” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tenis Kulübü sporcusu Mustafa Gemalmaz de 7 yıldır alan topu oynadığını tabir ederek, Demirci’deki tesisleri çok beğendiğini söyledi.

İstanbul TED Spor Kulübü sporcusu Şehrazat Alpinist ise turnuvayı şampiyon cezbetmek istediğini dile getirerek, “Demirci’deki spor organizasyonları yavaş yavaş elan pir oluyor. Değme yerden sporcular ilçeye geliyor.” diyerek konuştu.Share: