Ardahan’ın antagonist işgalinden kurtuluşunun 102. yılı

Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. sene dönümü zımnında Vali Hüseyin Öner ve Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mehmet Felaket, kutlama mesajı yayımladı.

Ilbay Öner, mesajında Serhat şehri Ardahan’ın işgalden kurtuluşunun 102. yıl dönümünü Kahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle ekşimsi tıpkı sevinçle kutlandığını bildirdi.

Şehit ve depremlerde hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Öner, “Bu sene, milletçe yoğun üzüntüsünü yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle buruk aynı sevinçle kutluyoruz. İşgal dönemlerinde, Çanakkale savaşlarında, Milli Uğraş döneminde ve yaşadığımız onca felaketlerde milletimiz şüphesiz kim dayanışma içerisinde parçalanmamış sıkıntıları atlattıysa, zaman üstelik temas ve el birliği ve dayanışma içerisinde bu acıları birlikte atlatacağız.” ifadelerini kullandı.

Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sıkıntı birlikte mesajında nazik fedakarlıklar göstererek topraklarını canları pahasına savunan ve düşmana teyit etmeyen yiğit ecdadın ilelebet milletin gönlünde yaşayacağını anlatım etti.

Share: