Bartınlı anneler depremzedeler üzere fanila ve iç çamaşırı dikiyor

Bartınlı anneler depremzedeler için fanila ve bağırsak çamaşırı dikiyor

BARTIN Kahramanmaraş merkezli iki ayrı yer sarsıntısı sonrası etkilenen illere yardımlar bitmeme ederken, Bartın’lı anneler Ahali eğitim merkezi ve evlerinde gönüllü fanila ve iç çamaşırı dikiyor.

Bartın’ın Budun ilçesi Kumluca beldesi halk terbiye merkezi kursiyerleri ile eş hanımları depremzedelerin haddinden fazla ivedi gerekseme duydukları atlet, çöz çamaşırı ve fanilaları üretimlerini hızlandırdı. Hayırseverlerin ve işadamlarının katkıları ile alınan kumaşlar Bartın’lı familya hanımları ve kursiyerler vasıtasıyla depremzedeler için bağırsak çamaşır ve atlet üretimini hızlandırdı.

İlçe Umum Eğitim Merkezi Müdürü Kubilay Kocamanel, “Yer Sarsıntısı bölgemiz Kahramanmaraş bile yaralarımızı bizde bir nebze saralım düşüncesiyle, Kumluca beldesindeki el sanatları kursumuzda eş ve erkek iç çamaşırı dikiliyor. Zelzele bölgesinde şu an hijyen sağlanamadığı için sunma çokça ihtiyacın bu olduğunu düşünerekten, buradaki mahirane yöneticilerle beraber bu işleri yapmağa gayret gösteriyoruz. Bu kumaşları almamızda bize apotr olan işadamlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bire Bir zamanda fahri olan Kumluca’ lı kursiyerlerimiz evlerine hareket götürerek orada de dikim sağlamaktadırlar. Burada çalışan fahri kursiyerler ve idareci ögreticilerimize çokça teşekkür ediyorum” dedi.

Usta ögreticisi Semiha Şahinel ise “Sarsıntı bölgesindeki vatandaşlarımız üzere atlet dikiyoruz. Kesiksiz gerekseme olduğunu duyuyoruz. 15 personelimiz var. Gönüllü mevrut arkadaşlarımız dahi var. beraber çetin tıpkısı şekilde çalışmaya bitmeme ediyoruz. Sarsıntı bölgemizde akarsu sıkıntısı olduğundan çöz çamaşırları yıkama şansları olmadığı amacıyla, dikip hareket bölgesine destekte yatmak istedik. Millet el terbiye adına, bu çalışmalarımız ağır sıklet şekilde ağırşak öğrencilerimizle yapmağa mücahede vermeğe çalışıyoruz. İnşaallah bunlar ayvaz çamaşırları imdi kız çocuklarımıza inşa etmek çin benzeri çaba göstereceğiz. Yardımlarımız büyük bire bir şekilde hesabına ulaşır herkesi kıvançlı etmeğe çalışırız, elimizden geldiği kadar” diye niteleyerek sözlerine akıbet verdi.

Share: