Bingöl’de 3 metrelik köpek balığı demet odağı oldu

Bingöl’dahi 3 metrelik kapik balığı bent odağı oldu

BİNGÖL – Bingöl’de bir balıkçı tarafından getirilen 3 metre 20 santimetre ve 200 kilogram ağırlığındaki köpek balığı, vatandaşların deste odağı oldu. Vatandaşlar satın almaktan haddinden fazla ışık çektirmek amacıyla su oluşturdu.

Bingöl merkeze ilişkin Yenişehir Mahallesi İnönü Caddesi’nde tafsilatlı yıllardır balıkçık özne Ahmet Bürkek, tezgahına getirttiği kapik balığı ile vatandaşların dikkatini çekti. 3 metre 20 santimetre ve 200 kilo ağırlığında olan kapik balığını gören vatandaşlar, ışık çektirmeden geçemedi.

Balığın kilosunun 100 TL’den satılacağını aktaran balıkçı Ahmet Bürkek, “Çeşit çeşit balıklar getirdik, insanlarımız görsün bilsin diye. Zaman da esasen 3 metre 20 santimetre boyunda tıpkısı köpek balığımız var getirdik. Tahminî 200 kilo ağırlığında. İnsanlar meraklarını da gideriyor, ışık çekiyor. Ayrımsız saat içinde onlarca âdem ışık çekti ve çekmeye devam ediyorlar. Bu balık deminden 3 metre 20 santim boyunda, 200 kilo ağırlığında. Sınırlı müddet sonradan parçalayıp satışını yapmaya başlayacağız ve kilosunu 100 TL’den satmayı düşünüyorum. Buradaki tasavvur ticari kardan tekessür insanlarımız merakını bile ahzetmek. Elan büyüklerini dahi getireceğiz inşallah” dedi.

İlk nöbet Bingöl’birlikte hakeza benzeri balık gördüğünü aktaran vatandaşlardan Muhittin Ağırbaş ise, “Ahmet Bürkek kardeşimiz, zaman Bingöl’e 3 metre 20 santim civarında aynı kapik balığı getirdi. Bingöl’e ilk defa getirilen hakeza tıpkısı balığın halk vasıtasıyla gönülden izleme ediliyor. Henüz atılganlık edip düz yok ama düz olacaktır” şeklinde konuştu.

Share: