“Buğday Tanesi” filmi Burdur’da engelliler ve öğrencilerle izlendi

Özürlü Mebus Serkan Saraka, hanay hikayesinin anlatıldığı “Buğday Tanesi” filmini Burdur’birlikte engelliler ve öğrencilerle izledi.

Filmin, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konuşma Salonu’ndaki gösterimine, Ilbay Yüce Arslantaş ve beraberindeki protokol üyeleri üstelik katıldı.

Filmin peşi sıra gazetecilere izah eden Vali Arslantaş, Türkiye’birlikte 10 milyonun üzerinde sakat olduğunu, bu rakamın nüfusun yüzdelik 12’sine denk geldiğini söyledi.

Arslantaş, kentte bile 35 bin civarında engelli olduğunu kaydetti.

Milyonlara beklenti olan hayat hikayesi üzere milletvekili Küçümseme’ı kutlama eden Arslantaş, “Çok keyif alarak izlediğimiz ayrımsız film oldu. Filmin oyuncuları bizlere duyguyu hissettirdi, çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Yere düştüğünde değil, vazgeçtiğinde kaybedersin”

SELIM Fırka İstanbul Saylav Serkan Kortej bile Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde engelliler üzerine son 20 yılda ağızsız bükülme gerçekleştirdiklerini aktardı.

Filmi eren Türk milletine ödül ettiğini belirten Söz, ” Türkiye Yüzyılı’mıza bergüzar ediyorum. Benim hayatımı konu düz ‘Buğday Tanesi’ 48 yıllık mücadelemi, yaşamımı içeren konular. Filme konu olanlar, yaşadığım sıkıntıların yüzdelik birini yansıtıyor. 16-17 yaşıma kadar elleri cebinde dolaşan ayrımsız gençtim. Mahalle, içtimai rehavet beni yordu. Sakat camiası psikolojisi açısından bunları söylüyorum. Rabbimin izni, büyüklerimizin, hocalarımızın desteğiyle bu günlere geldik. Ben bu ülkenin bire bir evladı, Cumhuriyet’in çocuğu olmaktan her ahit itibar ve hava duydum. Mottomuz ‘yere düştüğünde değil, vazgeçtiğinde kaybedersin’, filmde de bu verildi.” ifadelerini kullandı.

Share: