Bursa’da ayrımsız caminin deposunu mağazaya çeviren iyilikçi, mecmu ürünleri ücretsiz olarak gerekseme sahiplerine dağıtıyor

Osmangazi ilçesi Hamza Emin Cami’nin Toplum Örgütü Başkanı Asım Çakırdoğan, (70) 40 yıldır kendini hayır işlerine adadı. Caminin deposunu yararlı severlerin desteğiyle mağazaya çevirdi. Çakırdoğan, burayı vatandaşların ihtiyaç duyacağı, giyim, gıda, oyuncak ve ocak eşyalarıyla doldurdu. İhtiyacı olan vatandaşlar toplum örgütü başkanına referans yapıyor. Topluluk başkanı de mağazanın kapısını ihtiyaç sahibi ailelere açıyor. Buraya giren aileler ve çocukları ihtiyacı olan seçkin şeyi alıp ücret ödemeden çıkıyor.

GIDA ÜRÜNLERİ ÜSTELIK VAR

Bu müfit işini 40 yıldır eden toplum örgütü başkanı Şarap; emsal davranışla ölçüm kazanıyor. Depoda takkadak erkân üzere değil çocuklar için bile çikolata, bisküvi, oyuncak, kırtasiye malzemesi ve gerekseme duyduğu rastgele şey mevcut. Bu mağazaya giren gerekseme sahibi aileler istediklerini alıp ecir ödemeden evlerinin yolunu tutuyor. Mağazada; mobilya ürünleri bile mevcut. Mağazadan 40 yıldır değme aktarılma onlarca sülale ihtiyacını karşılıyor. Cemiyet Başkanı antrparantez Bursa’daki sokak ve parkları gezerek kuşları besliyor.

“BU İŞİ BAYILA BAYILA YAPIYORUM”

Bu işi istekle yaptığını rapor fail Hamza Emin Camii Cemiyet Başkanı Asım Çakır, “Bu salon 40 yıldır var. Burada tıpkı haddinden fazla ailenin ihtiyaç duyduğu hızla seçme molekül mevcut. İhtiyaç sahibi aileler buraya gelip istediğini alıp ecir ödemeden gidiyor. Ben bu ürünleri hayırseverlerden gerçekleştirme ediyorum. Burada ihtiyacı olan ailelerin hizmetine sunuyorum. Burada besin, çul, yavru ve süt kuzusu eşyaları, kırtasiye ürünleri, çikolata ve bisküvi, çağa maması, mobilya ve farklı çok im bulunan. Temas ihtiyaca göre işaret var. Kim neye gerekseme duyuyorsa buraya gelip ücretsiz aksata yapıyor. Ben bu işleri bir tane başıma yapıyorum. Antrparantez çıkmaz ve parklardaki kuşları birlikte besliyorum. Bu işleri yarmak beni bahtiyar ediyor” dedi.

Share: