Candan Yüceer: “Hastalıklı Tren Katliamı’nın Üzerinden Bin Beş Beniz Elli Dönüş Geçti.

CHP Tekirdağ Milletvekili Gönülden Yüceer, Dertli Tren Faciası ile ait enstantane bitmeme ederken TBMM Umumi Kurulu’nda; “25 yurttaşımızı yitirdiğimiz Çorlu Şimendifer Katliamı’nın üzerinden bin ilkokul yüz elli gün geçti. Kederli aileler, 25 canın adaleti için, benzeri elan böyle acıların yaşanmaması amacıyla peşini bırakmadıkları bu davaya herkesin cemaat çıkmasını istiyorlar. Bu ağırlık hepimizin” dedi.

CHP Tekirdağ Mebus Içten Yüceer, Hastalıklı Şimendifer Katliamı’na ilişik yargılamanın bugünkü duruşması devam ederken, TBMM Umumi Kurulu’nda söz aldı. Yüceer, şunları söyledi:

“25 yurttaşımızı yitirdiğimiz Dertli Şimendifer Katliamı’nın üzerinden bin ilkokul beniz elli aktarılma geçti. Üzüntülü aileler, dört yılı çok süredir üstü bulanmak maksut hakikate, mahfazalı sorumlulara, ailelerin hak arayışına boylamak istenilen gözdağına rağmen bire bir an olsun bu mücadeleden, davalarından vazgeçmediler. Suçu yağmuru attılar. Acılı ailelere, davayı strateji fail gazetecilere, avukatlara ülkü açıldı; milletvekiline, bana özet gönderildi. İhmallerin, eksikliklerin raporları ellerinde olmasına karşın ‘Suçlu yağmur’ dedikleri ve üstünü kapatmaya çalıştıkları seçkin duruşmada aileler gerçeklik sorumluların ismini haykırmaya bitmeme ettiler. Zaman Dertli Katar Katliamı’nın 11’inci duruşması görülüyor. İşte, bu mücadeleyle 4 sanıkla giden davada yıllar sonradan 9 kişiyi henüz mahkeme kararı uğrunda göreceğiz. Izdıraplı aileler, 25 canın adaleti amacıyla, tıpkı daha böyle acıların yaşanmaması üzere peşini bırakmadıkları bu davaya herkesin topluluk çıkmasını istiyorlar. Bu güçlük hepimizin.”

Share: