Çaycumaspor Başkanı Enes Eser’den incitici zemberek sözler

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Dünkü Süper Lig’ de oynayan Çaycumaspor’un Başkanı Enes Eser, Çaycuma Şehremini Bülent Kantarcı’ya sert reaksiyon gösterdi. Komutan Yapıt, iddiasına göre “Bülent Kantarcı’ya gidip ‘Çaycumaspor’a eş çıkalım dediğimde’, ‘Sahip çıkmayalım hangi olacak?” diyen zihniyetteysen seni de kamuoyunun takdirine bırakıyorum” diyerek tepki gösterdi.

Çaycumaspor’a bu zamana büyüklüğünde Çaycuma Belediyesi’nden 1 TL dahi gelmediğini öne süren Başkan Yayın, “Haydi beni istifaya dahi zorlasın, göreyim bakalım” diye niteleyerek tepkisini sürdürdü. Başbuğ Yapıt, “Kimsenin böke olmamıza bariyer olmasını müsaade etmeyeceğim. Kullanmak bile yenilmek de yenilmek üstelik var. Şanlı olan işin sonuna bakalım. On Paralık zannetmesinler ne oyuncudan ne da hocamızdan bize giremezler, bağlantı beraberliğimizi bozamazlar. Oyuncularımız herhangi bir sabah kahvaltı, öğle vakti, akşam yemeği yiyor. Günce 3 bin TL gidiyor Enes Eser’in cebinden. Neredesiniz bu bando sizin değil mi? Bana Bartınlı diyorsunuz destek olmuyorsunuz. Bu takım sizin değil mi? İsteseydim ELFF Para Çaycuma yapardım. Reklam isteseydim bunu yapardım, yapabiliyordum de. Başkandan onay almıştım. Çıksın söylesin. Hepten Çaycumalıların diye ELFF Para Çaycuma yapmadım. Benim hakeza bir reklama ihtiyacım bulunmayan. Bende böyle benzeri delikanlıyım. Meze veriyorum bu çocukları de sonuna kadar tutacağım. Topluluk şampiyonluğa gidiyor, nerede şehrin Belediye Başkanı? 3’de 3 hangi mevsim başladınız. Geriye dönüp bakın bakalım. Hepiniz takım yenik olsun diyerek beklediniz. Nerede benim başkanım? Pik davet ettik, bozukluk gelmedi? Gücü mü namevcut? Ondan istemiyoruz biz parayı. Kişi şahsından istemiyoruz. Tığ doğrusu söylüyorum. Kavgamı da sonuna büyüklüğünde edeceğim. Hadi beni istifaya da zorlasın, göreyim bakalım. Herkesten haddinden fazla ego eş çıktım takıma, herhangi bir şeyimi koydum. Başkan bana dedi ki, ‘Senin çorapla tümden almaya şeyin yetmez, o büyüklüğünde balaban değil’ dedi. Çorabı, kâffesi de yoktu bu takımın. Oyuncuya parasını verdim, 10 külliyen aldım. Oyuncuyla bağımı güçlendirmem gerekiyordu. Halı döşettim tesise, benim mi vermem gerekiyordu. 100 bin TL tadilat üzere, 50 bin TL’ye ranzaları g etirttim. Neredeydi beni eleştiren insanlar. Ben cebimden karşıladım hepsini.

Geçen hafta belediyeye gittim. Komutan Bülent Kantarcı bana ‘Bu bütçeyi siz karşılayacaktınız’ dedi. Peki bu zamana büyüklüğünde 1 milyon 900 TL’yi karşıladım. Ego senden onun amacıyla istemiyorum, çocuklara bir bayram verdim, sözümüz yerde kalmasın dedim. Baktım kim tavrı farklıydı, bu duruma arkadaşlarda şahit. Tavrımı koyup oradan çıktım. Kimin topluluk çıkması lazım? Bu takıma kimin sahip çıkması gerekiyor” dedi. – ZONGULDAK

Share: