Coğrafi işaretli bamya dernek takısı oldu

Amasya’nın Taşova Şehremini Alay Öztürk, dünyaevine giren oğlunun nikahını kıydı. Tekme sıkıntı yerine ise çiçeğinin zerrin rengi ve akçasal değerini on paralık yitirmediği üzere yörede ‘çeyrek değerli’ kendisine anılan coğrafi işaretli çiçek bamyası takıldı.

Taşova Belediye Başkanı Saraka Öztürk’ün oğlu Mücahit Öztürk ve Medihanur Kaya, Taşova Tutkun Pazar Yeri’nde düzenlenen törenle dünyaevine girdi. Taşova Kaymakamı Ahmet Gökcecik, ilçenin coğrafi belen tescilli ürünü çiçek bamya destelerini ise damadın boynuna takarak bağış etti. İplere dizilmiş bent halindeki bamyalar farklı zer hediyelerin arasındaki yerini aldı.

Nikahta balaban kasırga güçlü Başbuğ Öztürk, “8,5 yıldır bugüne kadar küçük nikah kıydık. Ama tıpkısı şehremini ve baba namına özlük çocuğun ile gelininin nikahını kıymanın ayrı benzeri anlamı, güzelliği var” dedi.

En birkaç 3 bala tavsiyesi

Çok sayıda davetlinin katıldığı törende Amasya Valisi Mustafa Masatlı, SELIM Parti Milletvekilleri M. Levent Karahocagil, Hasan Çilez, Yusuf Nurlu Yılmayan, CHP Saylav Mustafa Tuncer, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, DOĞRU Tümen MKYK üyesi Haluk İpek ve Suluova Şehremini Fatih Üçok üstelik çiftin şahitleri arasında meydan aldı. Milletvekili Karahocagil, mutluluklar dilediği tekme Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın genişlik az 3 yavru sözünü hatırlattı.

Kemençe eşliğinde horon oynanan dernek geç saatlere büyüklüğünde devam etti. – AMASYAShare: