Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “Birinci fazda yüzde 80’lik istikbal oranına imza attık”

– Cahillik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “Bir Numara fazda yüzdelik 80’lik gelecek oranına imza attık”

“Yurtlar sürecini da analiz, traksiyon ve uygulama yerine üç temel başlıkta inceliyoruz”

ANKARA – Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2022-2023 Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı Sıkıntılı referans sonuçlarının bir numara fazda yüzdelik 80 oranında karşılandığını duyurdu.

Cahillik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, GSB Kent Yurdu süresince mevcut Sıkı Koordinasyon Merkezi’nde 2022-2023 GSB Sıkı başvuru sonuçlarının bir numara fazda katakulli oranın yüzdelik 80 olduğunu açıkladı. Toplantıya antrparantez dijital ortamda 80 Spor İl Müdürü katıldı.

“Yurtlar sürecini dahi çözümleme, plan ve uygulama namına üç ana başlıkta inceliyoruz”

Mahdut referans süreçlerini ‘analiz, cazibe ve aplikasyon’ namına 3 asıl başlıkta ele aldıklarını belirten Kasapoğlu, aplikasyon noktasında mektepli dubara işleminin fazlara ayrıldığını belirterek, “Vekâlet yerine bütün çalışmalarımızı vukuf odaklı tıpkı şekilde hep ile ayrımsız sistem yaklaşımı ile ele alıyoruz. Yurtlar sürecini da çözümleme, tasrif ve aplikasyon yerine üç asıl başlıkta inceliyoruz. Uygulama aşamasına geçildiğinde ise bu çalışmalarımızı fazlara ayırdık. Zaman bir numara safha sonuçlarını açıklayacağım. Anne amacımız, darülfünun gençliğini onların yurtlara yerleşim sürecini en selis şekilde, sunu verimli, hayatiyetli tıpkısı koordinasyon ile akdetmek. Öncelikle tekmil başvuruların ıcığı cıcığı objektif benzeri şekilde ve dijital ortamda hazırlandığını terennüm etmek isterim” diye konuştu.

Başvurular 12 kamu kurumun sayısal altyapı verisinden analiz edildi

Başvuru sürecinde 12 amme kurumundan öğrencilerin bilgilerinin çözümleme edildiğini nâkil Nazır Kasapoğlu, “Biliyorsunuz kullanılmamış eğitim öğretim yılı için başvuruları başlattık. Bunun için 12 kamu kurumu aracılığıyla, ÖSYM, YÖK, SGK, Doğruluk Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Yer Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Toplumsal Düzenlilik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Familya ve Içtimai Politikalar Bakanlığı, YTB ve Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı’ndan sayısal namına doğrulama edilen enfrastrüktür ile çözümleme edildi. Başvurusu makbul sayılan öğrencilerimiz, dirimlik, muvaffakiyet ve sosyal format kriterleri ana alınarak sayısal ortamda nesnel tıpkısı şekilde belirleme edildi” ifadelerini kullandı.

Oluşan sıralama ile öğrencilerin okullarına yer mail vekâlet yurdundan bürümek sureti ile çizin çizin yerleştirmelerin gerçekleştiğini kaydeden Kasapoğlu, akort aşamalarını bölümlere ayırarak, okulların açılış tarihleri, üniversiteye ilk defa başlayacak öğrencilerin şehre geliş durumları hele değerlendirildiğini söyledi.

“Birinci fazda yüzde 80’lik karşılama oranına imza attık”

Bir Numara fazda bütün dar başvurularının yüzde 80’ini başarı ile yurtlara yerleştirildiğini dile getiren Icra Vekili Kasapoğlu, “Almanak bazda sunma aşkın talebi almış olmamıza karşın tarihimizin en faziletli rejim oranını gerçekleştirdik. Talih adına birinci fazda yüzdelik 80’lik karşılama oranına imza attık. Türkiye’nin sağladığı yetersiz faaliyetlerinin dünyada eşi benzeri olmadığını biliyoruz, İspanya konaklama talebinin yüzde 6’sını, İngiltere yüzde 24’ünü, Almanya yüzdelik 11’ini, ÇAKER yüzde 12’sini, Fransa ise yüzde 15’ini karşılıyor. Biz, yüzde 80’lik aynı gelecek oranı ile hem de bir numara fazda bu rekoru gerçekleştirdik” dedi.

İlk fazda 41 mülk hacısı hocası ile yerleşimini bittiğini, 20’ye mail ilde da ikinci safha yerleşimlerin tamamlanmak amacıyla olduğunu tamlayan Kasapoğlu, şu ifadelere saha verdi:

“41 şehirde ikinci faz uygulamasına geçmeyeceğiz. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Veca, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Yardımcı, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak görünmek için 41 toprak merkezimizde tekmil başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye mail ilimizde üstelik bu yerleşimi ikinci safha sürecinde düğümlemek üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde eş ve 4 ilimizde kız öğrencilerin topu topu yurtlara yerleştirildiler.”Share: