Denizli haberi | Merkezefendi sezon öncesi ümitli

Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’nde geçireceği ikinci mevsim öncesi kadrosunu büyük oranda yenileyen Yukatel Merkezefendi Şehremaneti Basket’te başkan Iye Deveciler, çalıştırıcı Utku Denizköpüğü ve topluluk kaptanı Altan Erol değerlendirmelerde bulundu. Amaçlarının bu zaman liyakatli olup etraflı yıllar Süper Lig’üstelik beklemek olduğunu tamlayan Veli Deveciler, haddinden fazla diri ve edisyon bire bir ligde mücade ettiklerini hatırlatıp, “Ortaya proje koymamız gerekiyordu. Bu sene buna niyetlendik ve ileriyi hedefleyen bir bando oluşturduk. Bizim amacımız ayrıntılı yıllar Süper Lig’üstelik mücadele etmek” dedi.

Ligdeki geçmiş maçında cumartesi günü Aliağa Petkimspor’u konuk edecek Denizli temsilcisi kadrosunu Altan Erol dışında ağız ağıza yenilerken; komutan Deveciler, “Ligi sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu yıl kadroyu tamamen değiştirdik. Kullanılmamış bire bir takım kurduk fakat oyuncularımız şehre ve bize haddinden fazla gücük sürede alıştılar. Detaylı süredir birlikte savaşım fail bando havasındayız. Zafer Patal ve ekibine dahi güveniyoruz. Bir herkes ve oyun anlayışıyla eskimemiş sezonda da lige ilim katmaya bitmeme edeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

“ÇOK KIVRAK TAKIMLARLA UĞRAŞ EDİYORUZ””Geçtiğimiz yıl Basketbol Süper Ligi’nde ortaya koyduğumuz ayrımsız kanı vardı” diye niteleyerek sözlerine devam eden Deveciler, “Misyonumuz inandırmak istedik. Çokça ruhlu bir ligde, haddinden fazla canlı takımlarla savaş ediyoruz. Türkçesi çok olağan bire bir aksiyon değil. Bizim bu sene ortaya aynı proje koymamız gerekiyordu. Bu sene birlikte buna niyetlendik ve zinde, kariyer planlaması yapan, hedefi balaban oyuncularla barışma sağladık. Elimizdeki oyuncu grubunun ilerleyen yıllarda haddinden fazla henüz gür yerlerde olacağını düşünüyoruz. Böyle de açmak zorundayız. Fenerbahçe, Efes, Galatasaray, Tofaş ve farklı ekipler hepsi dahi haddinden fazla ruhlu ve edisyon bir arenadayız. Gelen eleştirileri görüyoruz. Onların üstelik haklılık payı var, hep çekmek istiyorlar. Fakat böyle tıpkı husus kabil değil. Bizim hedefimiz Süper Lig’de tafsilatlı yıllar uğraşmak. Burada 5-6 yıl bilahare banko başarıyı hedefleyen ve iri işler yapan ayrımsız takım olacak. Takıma olan bakış açısı değişecek. Bunu yaparken da hesaplı anlamda bile kuvvetli temeller alaşağı etmek zorundayız” şeklinde konuştu.ANTRENÖR MAGNEZIT: “BU YIL YENİ BİR MİSYONLA YOLA ÇIKIYORUZ”Merkezefendi Basket’te antrenör Yengi Magnezit eskimemiş zaman öncesi, “Genel adına hazırlık periyodunda elan ileriye gittik. Türlü olan seçkin tip çabayı gösterdiler. Alışılagelen sezonda başlıyor, birlik Denizli halkını maça davet ediyorum. Bizimle bu arada olsunlar. Pakt adına bu yıl bakir tıpkısı misyonla yola çıkıyoruz. İyi yerlere gelecek oyuncularla savaşan, taraftarın beğeneceği ayrımsız bando yapmaya çalıştık. Deneme eksikliği var ama onu üstelik enerji ile kapatmaya çalışacağız. Yabancı oyuncularımızda az çok gailesiz. Avrupa arenasında kendilerini yayımlamak amacıyla burayı vesile görüyorlar. Düğme tıpkı okazyon olduğunu söyleyebilirim. Sakatlıksız ve kazasız tıpkı hazırlık devresi geçirdik. İyi aynı ekibe alın hafta sonu uğraş edeceğiz. Aliağa Petkim’dahi bu yıl ferah ayrımsız kol kurdu. Ancak burada ateşli benzeri taraftarla lige kazanarak bürümek istiyoruz” dedi.ALTAN: “ZINDE VE POTANSİYELLİ BİR KADROMUZ VAR”

Topluluk kaptanı Altan Erol ise, “Sabık seneden aynı bir tane ben kaldım. Çokça bahtiyar ve keyifliyim. Zihayat ve potansiyelli bir kadromuz var. Acara tıpkı takımız, bunu birlikte sahaya yansıtacağız. Saha dışında deneme eksikliğini kapatmaya çalışıyoruz. Meydan süresince elimizden geleni yapacağız. Ağustos’tan bu yana çalışıyoruz. Zamana ihtiyacımız var. Bize güvensinler, dinç arkadaşlar henüz fazla sahada kalarak bunu aşacaklar. Sunturlu bire bir zaman geçireceğiz. Sabık seneye nazaran henüz ongun aynı takım olacağımıza inanıyorum. Bizim için Aliağa maçı çokça yüce. Galibiyetle başlarsak çokça bol olacak. Potansiyelli tıpkı ekibiz. İnşallah bu yıl elimizden geleni yapacağız. PAÜ Spor Kompleksi’nde birlikte komple tribünler uğrunda oynayacağımızdan on paralık şüphem bulunmayan” diye konuştu.

Share: